V Plzeňském kraji vyhlásil ČEZ kalamitní stav

ČEZ Distribuce z důvodu kumulace poruch vyhlašuje v pondělí k 9.00 hodině kalamitní stav v Karlovarském, Plzeňském a Středočeském kraji.


Aktuálně dispečink ČEZ Distribuce eviduje následkem orkánu Sabine 104 poruch na vedení vysokého napětí, další desítky poruch na napětí nízkém. Bez elektřiny je na zásobovacím území ČEZ Distribuce přes 70 tisíc odběrných míst. Došlo k mírnému zlepšení, v 8.00 hodinráno jsme evidovali na 109 tisíc odběratelů bez elektřiny. Nejvíce poruch stále řešíme ve středních Čechách na Příbramsku a Kladensku, dála na západě Čech na Klatovsku a Plzeň Jih. Situace se výrazně zlepšila na severu Čech, v Libereckém kraji evidujeme jen1 poruchu na vedení vysokého napětí, bez elektřiny jsou tři stovky domácností, v Ústeckém kraji pak pracujeme na obnovení dodávky necelým 3 tisícům odběratelů.

V terénu máme stovky pracovníků poruchových čet, pomáhají subdodavatelské firmy. Pro hlášení poruch prosím využijte bezplatné linky 800 850 860 či www.bezstavy.cz Pro více informací sledujte web www.cezdistribuce.cz , kde naleznete přehledné informace po krajích.

Call centrum zatím přijalo 2400 hovorů o poruchách, web  www.bezstavy.cz zaevidoval více jak 7 tisíc přístupů.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 10.02.2020 09:450 +
 
Nová Škoda Scala - Akční modely Fresh

Hlavní zprávy

 

Nová Škoda Kamiq - Akční modely Fresh