V Plzni má být zrušeno 13 pošt. Primátor i starostové jsou proti

Česká pošta, která oznámila masivní rušení poboček po celé republice, jich chce v Plzni zavřít 13. Primátor Roman Zarzycký s tím nesouhlasí.

weby na míru UNIWEB

"Rušení poboček České pošty je další faul na české občany. Vláda bohužel opět rozhodla o nás bez nás. V tuto chvíli mohu potvrdit, že jen v Plzni má být zrušeno třináct poboček, a to pravděpodobně k poslednímu dni v červnu.Jedná se o pošty na Lochotíně, v centru města, na Slovanech, na Doubravce nebo třeba v Chotíkově. Osobně vůbec nerozumím tomu, jak byl tento seznam vytvořen. Už teď je patrné, že to bude řadě Plzeňanů značně komplikovat život. Situaci dál řešíme a jednáme. Slibuji všem Plzeňanům, že je budeme o vývoji jednání průběžně informovat,“ řeků primátor města Plzně Roman Zarzycký.

Seznam poboček České pošty, které mají být zrušeny:

Plzeň 10 (Brněnská 967)
 Plzeň 11 (Kaznějovská 1758)
 Plzeň 13 (V Bezovce 1979)
 Plzeň 17 (Nepomucká 190)
 Plzeň 19 (Habrmannovo náměstí 905)
 Plzeň 24 (Chotíkov 385)
 Plzeň 27 (Železniční 116)
 Plzeň 4 (Škroupova 1900)
 Plzeň 5 (Doudlevecká 277)
 Plzeň 7 (Francouzská třída 2251)
 Plzeň 9 (Písecká 972)
 Plzeň 26 (Skladová 2483)
 Plzeň 18 (Macháčkova 926)

Zhruba čtrnáct tisíc lidí, tedy třetina třetího městského obvodu, přijde o služby České pošty. Jedná se přitom zejména o seniory a rodiny s malými dětmi. Vedení obvodu proto iniciuje občany a za zachování pobočky zejména na Skvrňanech chce bojovat.

„Česká pošta zveřejnila seznam poboček, které chce trvale a bez náhrady uzavřít. Přestože mne mrzí uzavření všech poboček, tak zásadně nesouhlasím zejména s uzavřením pobočky České pošty číslo 18 v Macháčkově ulici v plzeňských Skvrňanech,“ uvádí starosta MO Plzeň 3 David Procházka s tím, že tato pobočka poskytuje služby pro cca 14 tisíc obyvatel žijících v městských částech Skvrňany a Nová Hospoda.

Uzavřením této pobočky dojde k podstatnému zhoršení poštovních služeb a negativně postihne zejména seniory a rodiny s malými dětmi, kdy tyto skupiny tvoří většinu obyvatel tohoto sídliště. Zrušení této pobočky České pošty tak znamená zhoršení dostupnosti služeb pro čtvrtinu obyvatel Městského obvodu Plzeň 3, což je zcela v rozporu s trvale udržitelným principem rozvoje města a poskytování veřejných služeb občanům.

„Z těchto důvodů nesouhlasím s uzavřením pobočky pošty číslo 18 a budu iniciovat jednak přijetí usnesení Zastupitelstva a Rady Městského obvodu Plzeň 3, dále zašlu podnět Primátorovi města Plzně s nesouhlasným stanoviskem k uzavření pobočky a také vyvolám jednání s odpovědnými zástupci České pošty, kde je budu informovat o nesprávnosti jejich rozhodnutí,“ říká David Procházka.

Starosta občany, kteří s uzavřením této pobočky nesouhlasí, vyzývá k vyjádření. To můžete zaslat nebo donést osobně na recepci Úřadu MO Plzeň 3, sady Pětatřicátníků 7/9, Plzeň. Využít můžete také k tomuto účelu speciálně zřízenou adresu rusenipostMO3@plzen.eu

„Věřím, že pokud bude hlas občanů dostatečně silný, začne nás vedení České pošty konečně brát jako partnery a některé pobočky ubráníme,“ dodává starosta.

Na úřad třetího městského obvodu i přímo k rukám pana starosty už nyní míří žádosti o zachování skvrňanské pobočky České pošty. Toto je jedna z nich:

Vážený pane starosto,

obracím se na Vás s prosbou – doufám, že zabojujete za obyvatele Skvrňan a nenecháte zavřít zdejší poštu, která má spolu s dalšími padnout v rámci zeštíhlování České pošty.

Neumím si to vůbec představit, její služby využívám setrvale a zřejmě nejen já, prakticky se nestane, aby tam nebyla fronta, a teď máme jezdit s balíky nebo pro ně, pro každý doporučený dopis, tramvají až někam do města, na hlavní poštu???

Chápu, že je nutné něco zrušit, ale zrovna tak využívanou pobočku na relativně velkém sídlišti?

Děkuji, pokud se nás můžete zastat.

Veronika Dvořáková

weby uniweb zprávy

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
31.03.2023 10:197 +
 
Voices of Hollywood

Hlavní zprávy

 

Dacia - Ihned k odběru
uniweb weby