V Prazdroji bude mít vernisáž A. Střížek

V úterním setkání Lubomíra Brabce v Plzeňském Prazdroji došlo ke změně hosta – místo původně oznámené vernisáže malíře Karla Malicha se uskuteční vernisáž výstavy malíře Antonína Střížka.


V úterním setkání Lubomíra Brabce v Plzeňském Prazdroji došlo ke změně hosta – místo původně oznámené vernisáže malíře Karla Malicha se uskuteční vernisáž výstavy malíře Antonína Střížka. Výstava v Návštěvnickém centru Plzeňského Prazdroje potrvá do 8. ledna 2007.
Lubomír Brabec si pozval také operní pěvkyni Gabrielu Beňačkovou. Koncert začíná v 19.30 hodin.
Antonín Střížek (narozen 22. května 1959 v Rumburku) patří k čelným představitelům české postmoderny. Vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze, kam se později vrátil jako pedagog, a v období 1997 - 2001 vedl atelier malby.
Antonín Střížek se jako první v osmdesátých letech navrátil k práci s tradičními tématy a žánry. Na výstavách Konfrontace tehdy představil obrazy inspirované klasickým zátiším nebo romantickými krajinami se západy slunce či zvířaty. Ve svých malbách zachycuje svět kolem nás, náměty z denního života. Vystavoval na desítkách samostatných i skupinových výstav po celém světě. V roce 2002 realizoval oponu pro Státní operu Praha. Jeho tvorba je zastoupena například ve sbírkách Národní galerie v Praze, Galerie Benedikta Rejta v Lounech, Galerie moderního umění v Hradci králové, Galleria nazionale d´arte moderna San Marino. Žije a pracuje v Praze.
Nový cyklus koncertů s názvem Hudební setkání s Lubomírem Brabcem připravilo od října do dubna Návštěvnické centrum Plzeňského Prazdroje. Každý měsíc se mohou diváci těšit nejen na klasickou kytaru v podání špičkového interpreta, ale také na zajímavé hosty, které si Lubomír Brabec ke svému účinkování přizve. Objeví se mezi nimi například houslisté Jaroslav Svěcený a Pavel Šporcl, mužské vokální kvarteto Q VOX, v předešlých setkáních vystoupili barytonista Daniela Hůlka nebo violoncellista Jiří Bárta.


Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 18.12.2006 19:490 +
 
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq