V Příchovicích je betlém pod širým nebem

V Příchovicích na Plzeňsku mají betlém pod širým nebem. Místní řezbářka Jiřina Andrlíková ho začala vyřezávat a stavět na své zahradě už před šestnácti lety. Teď se k ní sjíždějí stovky obdivovatelů. V současné době stojí v betlému přes 150 nejrůznějších figurek včetně zvířátek.


V Příchovicích na Plzeňsku mají betlém pod širým nebem. Místní řezbářka Jiřina Andrlíková ho začala vyřezávat a stavět na své zahradě už před šestnácti lety. Teď se k ní sjíždějí stovky obdivovatelů. V současné době stojí v betlému přes 150 nejrůznějších figurek včetně zvířátek. K samotným jesličkám, které vznikly před šestnácti lety, za tu dobu přibyly domečky, řemeslníci a spousta různých věcí, které se váží k životu na vesnici – například ošatka s chlebem.
Jiřina Andrlíková každý rok přidává na svátky nové figurky a letos to jsou boží muka a u nich šest babiček. Nová je také malá kaplička, která je věrnou kopií kaple v Příchovicích. Zajímavostí je, že autorka byla původně řidičkou u kulturního střediska a k vyřezávání ji před lety inspirovali právě výtvarníci, se kterými si povídala při společných cestách.Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
ne 24.12.2006 08:080 +
 
Dotace na elektormobilitu

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq