V rozhlase v rámci benefiční výstavy koncertoval Ondřej Smeykal

Ve středu se ve studiu Českém rozhlasu Plzeň uskutečnil veřejný koncert na didgeridoo a gong profesionálního hráče Ondřeje Smeykala.

weby uniweb

Patří k naprosté špičce, je řazen mezi 10 nejlepších didgeridoo hráčů na světě. Při velmi ambientním osvětlení si návštěvníci mohli užít působení podmanivého zvuku tohoto hudebního nástroje australských domorodců a mohli na sebe nechat působit nejjemnější zvukové odstíny Ondrovy hudby, od tichých tónů až po silné zemité vibrace. 

Po koncertě následovala beseda, kde Ondřej návštěvníkům vyprávěl nejen o vzniku a historii didgeridoo, ale také odkud vlastně z Austrálie pochází a kdo na něj hraje. Také přiblížil současný život australských domorodců, kteří jsou jednou z nejstarších dochovaných kultur světa. Mnoho aspektů zdánlivě zaostalé archaické společnosti však promlouvá i k dnešní době. A i když dnešnímu světu vládne pokrok, mohla by nás doba kamenná v lecčems inspirovat. 

Koncert byl uskutečněn v rámci výstavy fotografií Blanky Křikavové, která navštívila právě tuto část Austrálie odkud nástroj pochází. Jedná se o výstavu, která má i benefiční charakter. Za částku 1.000 Kč je možné si vybrat kteroukoliv z vystavených fotografií a podpořit tak život konkrétní aboriginské rodiny Gurruwiwi, která se snaží udržovat a předávat jejich tradice dalším generacím. Výstavu je možné shlédnout do 31.1.2020. 

foto: manželé křikavovi  

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Víte za co platíte AUTO CB

Hlavní zprávy

 

Víte za co platíte AUTO CB
uniweb weby