V soutěži Stavba roku Plzeňského kraje bylo nominováno 19 staveb

Odborná porota soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2019 vyhlásila nominace. Z 37 přihlášených stavebních děl vybrala 19 těch, které nominovala na vítězný titul a další ceny.

Jarní servisní akce AUTO CB

Svého vítěze bude vybírat i veřejnost. Ode dneška až do 28. srpna probíhá na webových stránkách soutěže hlasování, které rozhodne, kdo získá Cenu veřejnosti.

Zástupci odborné poroty soutěže Stavba roku Plzeňského kraje navštívili všech 37 přihlášených staveb, aby je mohli důkladně zhodnotit a udělit nominace. Vybrali 19 stavebních děl ve všech sedmi soutěžních kategoriích, z nichž se budou volit vítězové titulu Stavba roku Plzeňského kraje (který může a nemusí být udělen v každé kategorii) a dalších cen, jako jsou například Cena hejtmana Plzeňského kraje, Cena primátora města Plzně, Cena Krajské hospodářské komory Plzeňského kraje nebo Čestné uznání poroty.

S nominovanými stavbami se začali seznamovat náměstkyně hejtmana Plzeňského kraje Marcela Krejsová a primátor města Plzně Martin Baxa.

„Z nominovaných staveb mě zaujala administrativní budova firmy KONPLAN na Borských polích, která se svou unikátní a hravou fasádou perforovaných lamel jistě stane novou dominantou Borských polí a neunikne pozornosti odborné i laické veřejnosti. Zejména až pnoucí rostliny fasádu ozelení, na to se velmi těším,“ sdělila své první dojmy náměstkyně vykonávající funkci hejtmana Plzeňského kraje Marcela Krejsová.

„Jsem velmi rád, že i v letošním ročníku soutěže Stavba roku Plzeňského kraje má město Plzeň tolik želízek v ohni. Z projektů města a našich městských obvodů se o titul ve svých kategoriích utkají Křimická pláž, skate hřiště ve Škoda sport parku a nově vybudovaná Náplavka Radbuza na Anglickém nábřeží. Věřím, že naše stavby budou oceněny i v letošním roce,“ uvedl ke stavbám města primátor Plzně Martin Baxa.

Také veřejnost má letos opět možnost zvolit svého vítěze, který si ze soutěže Stavba roku Plzeňského kraje odnese Cenu veřejnosti. Hlasovat pro některou z nominovaných staveb lidé mohou na www.stavbarokupk.cz od 1. července do 28. srpna.

„Mám radost, že má odborná porota a celá veřejnost znovu možnost vybrat vítěze z tak krásných a kvalitních stavebních děl,“ řekl Stephan Kronmüller, jednatel firmy Eurosoftware, s.r.o., která je partnerem soutěže Stavba roku Plzeňského kraje. „Výběr nebude snadný. Cenu si jistě zaslouží každá z nominovaných staveb.“

Výsledky hlasování stejně jako všechny oceněné stavby budou vyhlášeny a ceny předány na slavnostním večeru 8. září 2020 v Měšťanské besedě v Plzni.

Přestože bylo přihlašování do soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2019 zasaženo koronavirovou krizí, termíny byly posunuty a do soutěže se přihlásilo nejvíce staveb za posledních osm ročníků.

„Jako odborného garanta nás velice těší, že i přes jistě nestandardní situaci, způsobenou světovou pandemií Covid-19, se uskuteční letošní soutěž Stavba roku Plzeňského kraje v plném rozsahu. Počet přihlášených staveb jasně podtrhuje zájem o tuto již, troufnu si říci, tradiční soutěž,“ řekl Petr Chvojka, předseda představenstva Krajské hospodářské komory v Plzeňském kraji.

Všechny přihlášené i nominované stavby, podmínky soutěže a další informace jsou zveřejněné na www.stavbarokupk.cz.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka