Ve foyer krajského úřadu byla odhalena busta Milady Horákové

Návštěvníci Krajského úřadu Plzeňského kraje mohou ve foyer úřadu vidět bustu Milady Horákové.

weby uniweb

Slavnostní odhalení busty se uskutečnilo za přítomnosti autorky, sochařky Magdalény Roztočilové a zástupců vedení Plzeňského kraje.

„Milada Horáková je ženou, která za svobodu a demokracii přinesla oběť nejvyšší. Její památka je pro nás všechny mementem totalitního režimu, který je třeba neustále připomínat,“ uvedl hejtman Josef Bernard.

Veřejné soutěže o dílo se zúčastnili celkem čtyři renomovaní umělci. Vítězný návrh Magdalény Roztočilové vybrala komise jmenovaná hejtmanem Plzeňského kraje prostřednictvím bodového ohodnocení. Návrh Roztočilové zvítězil s tím, že nejpřesněji zachycuje podobu Milady Horákové a zároveň nejlépe splňuje požadavky na celkové vyznění působení uměleckého díla v místě určení. Součástí samotné busty je také doprovodný text – úryvek z posledního dopisu Milady Horákové. Ten je trvale zasazen do kamenného obložení stěny vestibulu. S vizualizací vítězného návrhu byla seznámena paní Jana Kánská, dcera Milady Horákové. Ve svém sdělení vyjádřila jednoznačný souhlas s navrženým zpodobněním i celkovým návrhem realizace.

MgA. Magdaléna Roztočilová je absolventkou Akademie výtvarných umění, ateliéru malby a sochy pod vedením Jaroslava Róny. K jejím největším současným realizacím patří plastiky Delichorn (Selb, Německo), Památník obětem totalitních režimů (Boskovice), Památník Kardinála Tomáše Špidlíka (Boskovice).

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion
uniweb weby