Už počtvrté v tomto roce vítali nejmladší občánky ve stříbrské radnici. Z pozvaných šestnácti miminek jich k vítání dorazilo jedenáct. Batolata uvítala členka SPOZu Marie Ďurová a děti z Mateřské školy z Pastýřské ulice ve Stříbře. K poslednímu říjnu tak do Stříbra přibylo 55 dětí. "Listopad a prosinec ještě nemáme kompletní, teď jsme vítali děti narozené do konce října, " uvedla pracovnice správního odboru evidence obyvatel ve Stříbře Ondřejka Grundlochová. "Letos převažují chlapci, narodilo se jich pětatřicet, zatímco dívek máme dvacet. Jména se moc neopakují, máme tu třikrát Daniela, dvakrát Adama a dvakrát Elišku. Spíše se začínají vracet jména, co se dávala v dřívějších dobách, jako například Justýna, Dorotka, Zuzana, Anežka, Rozálie, u chlapců třeba František, Matouš, Marián i Pavel a Václav, nově Nikolas," dodal Grundlochová. Z vítání občánku si děti odnesly domů pamětní listy, knihy a maminky květiny.