K požáru kůlny se slámou o rozměrech 5x20 metrů v Nalžovských Horách vyjížděli včera 7.8. profesionální hasiči ze stanice Horažďovice.
K požáru kůlny se slámou o rozměrech 5x20 metrů v Nalžovských Horách vyjížděli včera 7.8. profesionální hasiči ze stanice Horažďovice, místní dobrovolní hasiči a jejich kolegové z Plánice. Kvůli požáru musela být provedena evakuace sedmi prasat a čtyř krav. Hasičům se podařilo zabránit rozšíření požáru na další objekty.
Při zásahu byli zraněni dva příslušníci SDH Nalžovské Hory, jeden utrpěl tržnou ránu na noze a druhý popáleniny kolena a obočí. Škoda byla vyčíslena na 150 tisíc korun. Příčinou bylo řezání rozbrušovací pilou.
K požáru bytu v prvním patře dvoupatrového domu vyjížděli včera do Božkovské ulice v Plzni místní profesionální hasiči. Do bytu, z kterého vycházel dým, museli hasiči vniknout násilím. V bytě se nikdo nenacházel. Hasiči vypnuli rovněž hlavní uzávěr vody a přívod elektrické energie v zasaženém patře. Dále nasadili na chodbě přetlakový ventilátor k odvětrání prostor schodiště. Požár kuchyně, který vznikl patrně od lednice, hasiči uhasili. Škoda byla vyčíslena na 30 tisíc korun. Nikdo nebyl zraněn.
Ať vám nic neunikne!
Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.
Městský obvod Plzeň 1 se nachází na severu Plzně a patří k největším obvodům města. Zahrnuje části jako Bolevec, Lochotín, Vinice, Roudná nebo Košutka. Tato oblast je známá svou bohatou zelení, příměstskou rekreací u boleveckých rybníků i kvalitní občanskou vybaveností. Obvod Plzeň 1 nabízí příjemné bydlení, rozvíjející se infrastrukturu a dobré spojení do centra města.