Ve Zbiroze budou k vidění v akci záchranářští psi

Ne každý měl to štěstí vidět psa s psovodem při práci. Proto jsme pro vás u příležitosti 10 let záchranářské kynologie v rámci IZS připravili netradiční podívanou na to, jak záchranářští psi pracují v terénu, co musejí umět, jak cvičí nebo jak se dorozumívají s psovodem. „Psovod a pe...

weby uniweb


Ne každý měl to štěstí vidět psa s psovodem při práci. Proto jsme pro vás u příležitosti 10 let záchranářské kynologie v rámci IZS připravili netradiční podívanou na to, jak záchranářští psi pracují v terénu, co musejí umět, jak cvičí nebo jak se dorozumívají s psovodem.

„Psovod a pes, kteří provádí výcvik v oboru záchranářské kynologie, tvoří nedílnou kynologickou dvojici. Při indispozici psovoda je nevyužitelný pes, při indispozici psa je nevyužitelný psovod.“ Popisuje souhru psa s jeho pánem Gustav Hotový, hlavní lektor služební kynologie MV.

V pátek, 26. července 2013 od 15,00 hodin v areálu HZS ČR ve Zbirohu budete mít jedinečnou možnost podívat se na to, jak psi pracují na zemi i ve vzduchu, protože nejatraktivnější ukázkou celého odpoledne bude slanění psa z vrtulníku.

K vidění budou nejenom pejskové, ale také nejmodernější vyhledávací a vyprošťovací technika, která se využívá k záchraně osob ze zřícených budov. Uvidíte, jak se používá například štěrbinová kamera, ECHO lokátor, který dokáže lokalizovat zavaleného člověka pomocí zvuku nebo speciální zařízení BIO radar, který je jediný v republice a dokáže v sutinách detekovat lidskou tkáň.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 24.07.2013 10:090 +
 
ŠKODA PLUS referenční vozy

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
uniweb weby