Velhartice, Červené Poříčí, Kozel a Kašperk zvou o víkendu za zábavou

Návštěvnickou sezónu na hradě Velhartice ukončí symbolická akce Zamykání hradu v sobotu 26. října spojená s terénním běžeckým závodem „O hradní klíč“.

SEO UNIWEB

Začátek registrace běžců začíná v 13:30 hodin. Nejenom sportovci se mohou těšit na bohatý doprovodný program - volné prohlídky hradu, komentované přehlídky hradních pánů, středověkou hudbu v podání skupiny Gutta, maňáskové divadlo, lukostřelbu, výrobu lampionů a ukázky vazeb podzimních kytic. Akci završí lampionový průvod vycházející z hradu a slavnostní ohňostroj na náměstí v 18:30 hodin.  


27. října/ 100+1 rok zámku Červené Poříčí ve vlastnictví státu

Již je tomu sto a jeden rok, kdy se zámek Červené Poříčí ocitl v rukách českého státu. Jak dnes vypadá a jakými útrapami prošel za poslední století, uvidíte při nočních prohlídkách za svitu barevných lamp 27. října 2018 od 18:30. Další prohlídky místnostmi hlavní zámecké budovy začínají v 19:30, 20:00 a 20:30 hodin. 


27. října/ Zámecké trhy / Kozel

Tradiční podzimní trhy můžete navštívit v neděli 27. října v zámeckém parku na Kozlu. Tržiště, které bude tentokrát rozprostřeno do blízkého okolí zámku, nabídne pestrý sortiment originálních řemeslných produktů, celou řadu výtečných potravin z Česka i ze zahraničí a bohatý výběr občerstvení. Na tržišti budou přichystány ukázky řemesel a tvořivé dílny pro děti. Trh probíhá od 10:00 do 17:00 hodin.

26. - 29. října /Kašperk

Nadcházející prodloužený víkend zve k návštěvě i hrad Kašperk. Během celého víkendu budou moci návštěvníci vyrobit hradní jablečný mošt, ochutnat pivo Kašperk uvařené v místním pivovaru v Kašperských Horách nebo se seznámit s koňmi z podhradí. 

Nikdo nezůstane o hladu, v nabídce budou bramboráky nebo nedělní zelnice. 

weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
spolu pro plzeň

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb