Velikonoční stánek podpoří stavbu centra skautů v Českém údolí

Tradiční dobročinný stánek plzeňských skautů na rohu Františkánské ulice a Kopeckého sadů má letos výjimečné poslání. Koupí originálních ručně vyráběných jarních dekorací, vajíček a pomlázek je možné podpořit výstavbu Skautského domu Střela.


Stánek bude otevřen ve dnech 27.–30. 4. : ve středu a čtvrtek od 10 do 17 hodin, v pátek a sobotu od 13 do 17 hodin. „V letošním roce veškeré příspěvky z pokladniček a tržby z prodeje poputují na výstavbu skautského vzdělávacího centra a mezinárodní skautské základny v Českém údolí v Plzni. V tuto chvíli máme pro výstavbu zajištěno 85 % financí, zbylé prostředky musíme sehnat od našich příznivců a podporovatelů. Každá koruna se počítá,“ uvádí Martin Jonáš, vedoucí projektu Skautského vzdělávacího centra.

Stavba, kterou podpořilo Ministerstvo školství, Plzeňský kraj i město Plzeň, už získává reálné obrysy. V místě, kde donedávna stála zchátralá ruina, vzniká moderní budova, která by měla být hotova na podzim příštího roku. Na přípravě projektu pracuje skautské středisko Střela už 20 let. „Kdo by nám chtěl přispět a nemá zrovna o Velikonocích cestu do centra, nebo by si z našich výrobků nevybral, může poslat finanční dar i na účet uvedený na webu skautsky dum strela.skauting.cz, či v online sbírce na darujme.cz,“ říká Martin Jonáš a dodává s úsměvem: „Pomůže nám tím zároveň dodržet velikonoční zvyk, že by každý měl dostat něco nového, aby ho beránek nepokakal.“

Charitativní skautský stánek má více jak dvacetiletou tradici. Za tu dobu se podařilo vybrat peníze na vybavení rodičovského centra Vlnka, sdružení Ty a Já pomoci zařídit keramickou dílnu, ve spolupráci s občanským sdružením Pomocné tlapky vycvičit asistenčního psa, podpořit plzeňské středisko Diakonie ČCE a Nadační fond Klíček, provozující dětský hospic, nebo přispět organizaci Maminky s rakovinou.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Nový Superb

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka