Velikonoční tip na zážitek: Prohlídky plzeňského podzemí za svitu baterek

Zpestřete si čas mezi pletením pomlázky, zdobením kraslic a pečením velikonočního zajíčka nevšedním zážitkem – objevováním tajemství labyrintu chodeb, sklepů a studní pod Plzní netradičně za svitu baterek.

potisk adapt print

Speciální prohlídky Plzeňského historického podzemí, které vás zavedou i do běžně nepřístupné části podzemní chodby, se konají od pondělí 3. až do neděle 9. dubna – vždy od 17 a 18 hodin. Vstupenky na hodinovou prohlídku podzemí za svitu baterek jsou v prodeji online na www.prazdrojvisit.cz

Plzeňské historické podzemí je s délkou 13 km jedním z největších komplexů podzemních prostor u nás. Veřejnosti se otevřelo před více než 35 lety po pečlivých archeologických výzkumech a náročné obnově, která vyzdvihla staletou historii sahající až k počátkům města.  Přístupné je z původního právovárečného domu z 15. století, ve kterém dnes sídlí unikátní Pivovarské muzeum. Podzemní prostory dříve sloužily k výrobě piva, skladování potravin, ale také jako obranný systém během dob nepokojů. Díky exponátům a vystaveným nálezům proniknete během prohlídky do historie města a každodenního života středověkých obyvatel Plzně a také se dozvíte, jak podzemí od 13. století vznikalo.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
AutoCB - Renault Clio (Renault bez čekání)

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby
uniweb weby