Pingpongové stoly v Plzni uvede do provozu Jindřich Panský

Sportovci rozhodli, venkovní pingpongové stoly mají svá místa. Do užívání je uvede Jindřich Panský.

jaro auto cb

Pro svoji dostupnost a zábavnost si už každý z nás tento sport vyzkoušel. Navíc je časově nenáročný, vylepšuje tělesnou kondici a je určen prakticky pro všechny věkové kategorie. Plzeňský centrální obvod proto zakoupil pět venkovních betonových stolů na stolní tenis, které rozmisťuje po obvodu. Jeden byl umístěn do Štruncových sadů, o dvou na Borech a Skvrňanech pak v anketě rozhodli samotní občané.

„Na názoru občanů nám záleží, a proto jsme se rozhodli, že se formou ankety v našem obvodním zpravodaji zeptáme, kde by podle jejich názoru bylo vhodné stoly umístit,“ říká David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

Ne všechna místa jsou k umístění stolů vhodná, proto byla z více než 90 hřišť, která obvod spravuje, vytipována místa, kde by nový inventář mohl stát.

„Nabídli jsme občanům celkem osm míst na Borech a Skvrňanech, aby rozhodli, kde si svojí oblíbenou hru zahrají. Do naší ankety se zapojilo bezmála 50 respondentů, kteří rozhodli, že na Borech budou stoly umístěny do Heyrovského ulice k workoutové sestavě s víceúčelovým hřištěm a do Skupovy ulice mezi OC Luna a 26. ZŠ „Růžovkou“. Skvrňanští pak chtějí umístit stoly do ulice K. Steinera k objektu bývalé mateřské školy, nyní služebnu městské policie a do ulice Na Okraji k víceúčelovému hřišti,“ informuje David Procházka.

Stoly budou moci, kromě veřejnosti, využívat i kluby stolních tenistů, jejichž členové se zúčastní i zahájení jejich užívání. Stoly budou uvedeny do užívání 17. září 2020 od 15 do 18 hodin, a to na Borech v Heyrovského ulici a ve Skupově ulici mezi OC Luna a 26. ZŠ „Růžovka“, ve Skvrňanech pak v ulici Na Okraji u víceúčelového hřiště. 

„Jsem rád že se v obvodu instalují venkovní hrací stoly, které umožní široké veřejnosti se věnovat tomuto sportu. Určitě je bude využívat i náš sportovní klub, a proto je obvodu rádi pomůžeme uvést do provozu,“ říká Ondřej Kirchman z TJ Union Plzeň.

Vrcholem bude i účast bývalého reprezentanta a mistra Evropy ve smíšené čtyřhře ve stolním tenisu Jindřicha Panského, a to u stolu umístěném v Heyrovského ulici.

„Jako stolní tenisté jsme uvítali instalaci venkovních stolů, která určitě pomůže k propagaci tohoto sportu. Jsem rád, že spolu s bratrem Jindřichem můžeme při zahájení provozu těchto stolů ukázat něco ze svého umění a doufáme, že tím podnítíme především u mládeže zájem o náš sport,“ uvádí Miroslav Panský z TJ Sokol Plzeň V.

Plzeňský centrální obvod nyní bude sledovat využití těchto pingpongových stolů a dle případných požadavků bude zvažovat nákup a rozmístění dalších.

„Velmi mne potěšilo, že nové stoly přijde „otevřít“ ten nejpovolanější, mistr Evropy Jindřich Panský. A tímto bych chtěl moc poděkovat všem, kteří se zapojili do ankety a pomohli nám rozhodnout o umístění stolů a zároveň doufám, že si získají svoji oblibu, budou hojně využívány, třeba i kluby stolních tenistů. Zároveň zvu širokou veřejnost, aby 17. září přišla a vyzkoušela si hraní na těchto stolech a zkusila výměnu s mistrem Evropy,“ dodává David Procházka.

weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ŠKODA PLUS referenční vozy

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
uniweb weby