Více než stovka stepařů vtrhne v pátek na plzeňské náměstí

Páteční stepování pod širým nebem je součástí 6. ročníku Plzeňského festivalu stepu.

SEO UNIWEB

Přehlídka toho nejlepšího, co nabízí současný step, začala už ve čtvrtek a potrvá až do neděle. Vrcholem bude sobotní Galavečer v Měšťanské besedě za účasti českých i mezinárodních hvězd, do Plzně míří například Španěl Ruben Sanchez či Brazilka Chris Matallo. V ulicích města stepaře nepotkáte jen v pátek, ale už ve čtvrtek, kdy se představí v menších skupinkách na různých místech pěší zóny, a také v sobotu dopoledne při společném mezinárodním programu na pódiu U Branky. Chybět nebudou workshopy a stepování si mohou pod vedením profesionálů vyzkoušet i zájemci z řad veřejnosti.

„Páteční flash mob začíná v 17 hodin, skladba The Greatest Show trvá přibližně 5 minut a v 17.15 ji ještě jednou zopakujeme. Na náměstí by se nás mělo sejít kolem 140, to je také počet desek, na kterých budeme stepovat. Povrch náměstí není pro stepařské boty ideální, už vloni jsme si ale vyzkoušeli, že za pomoci speciální desky, kterou bude mít každý stepař, tu můžeme naši skladbu předvést,“ říká Kamila Borovská z plzeňského Step by Step studia, které festival organizuje. Kamila Borovská je zároveň choreografkou skladby The Greatest Show a na náměstí se představí desítky členů jejího studia ve věku od 6 do 60 let.

Společná skladba The Greatest Show zazní také na závěr sobotního Galavečera, který budou letos moderovat Roman Vojtek s Petrem Borovským. V programu se vystřídají choreografie domácího Step by Step studia s choreografiemi hostů, studií TS Andrea Praha, Avalanche Hradec Králové, TIP TAP Varšava, Shuffles Plzeň nebo Dance EB Říčany. Mezi zahraničními hvězdami budou kromě herečky, tanečnice a hudebnice Chris Matallo z Brazílie a Španěla Rubena Sancheze i Kira von Kayser z Německa nebo ukrajinský stepař žijící v Praze Igor Bezdieniezhnykh, který má na svém kontě stříbrnou medaili z Mistrovství světa. Igor Bezdieniezhnykh povede také stepařský workshop pro veřejnost, na který mohou přijít všichni, kdo si chtějí stepování vyzkoušet. Workshop se koná v sobotu 18. 5. ve 13.00 ve Studiu v DEPO 2015, vstup na něj je zdarma a na místě budou k zapůjčení stepařské boty.

Stovky lidí se vloni přišly podívat na sobotní dopolední Představení stepařských studií, které tentokrát začíná U branky v 10:30. Letošní novinkou ve více než dvouhodinovém programu budou improvizace českých i zahraničních hvězd na živou hudbu v podání Pavla Hraběte.

Vstupenky na Galavečer v ceně 280 - 310 Kč jsou k dostání prostřednictvím systémů www.plzenskavstupenka.cz a www.mestanska-beseda.cz.
Plzeňský festival stepu pořádá SPOLEK K.R.O.K. a organizátorem je Step by Step studio.

Plzeňský festival stepu – program
6. ročník
16. 5. čtvrtek
17:00 Stepování v ulicích
Nechte se překvapit v ulicích Plzně

17. 5. pátek
náměstí Republiky, vstup zdarma
17:00 – Flash mob
Desítky stepařů přímo v centru města

DEPO 2015
18.30 – 20.30 workshop pro stepaře s Chris Matallo, pouze pro registrované

18. 5. sobota
U Branky, vstup zdarma
Představení stepařských studií
10:30 – 13:00 ukázky různých druhů stepu pod širým nebem
13:30 – 14:30 Pavel Paur & Company – koncert plzeňské kapely

13:00 – 14:30 DEPO2015, Studio, vstup zdarma
Stepařský workshop pro veřejnost (pod vedením Igora Bezdiezniezhnykha)

19:00 – 21:30, Měšťanská beseda, vstup 280 - 310 Kč
Galavečer
To nejlepší, co nabízí současný step, večerem provází Roman Vojtek

19. 5. neděle
Stepařský workshop pro pokročilé
pod vedením Rubena Sancheze, pouze pro registrované
10:00 – 13:30, Měšťanská beseda


weby uniweb

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 16.05.2019 14:100 +
 
spolu pro plzeň

Hlavní zprávy

 

Kamiq restart 2
seo uniweb