Víkendové tipy: Brány otevírá Škodovka, zve i festival na náplavce

Třetí srpnový víkend v Plzni přináší relax na říčním břehu i zábavu pro sportovní nadšence.

banner Vánoce bohemia sekt

Unikátní příležitost mají zájemci o historii slavné Škodovky, které v sobotu a neděli zaveze do průmyslového areálu speciální vlak na komentovanou prohlídku. Sportovní akce Sportmanie nabídne návštěvníkům desítky stanovišť s nejrůznějšími disciplínami. Multižánrový festival Náplavka k světu oživí nábřeží ve městě a nabídne odpočinek u řeky.

Vlakem do Škodovky
Speciálním vlakem přímo mezi historické budovy kováren a hutí zamíří návštěvníci komentované prohlídky plzeňské Škodovky. Akce je součástí festivalu Industry Open, který otevírá jinak nepřístupné industriální památky v Plzni a okolí. Komentované vyjíždky startují tuto sobotu a neděli několikrát za den na nádraží Plzeň – Jižní Předměstí a představí historii slavného strojírenského podniku. Akce se bude opakovat ještě během posledního srpnového víkendu.

Sportmanie
Pořádnou nálož sportovního vyžití chystá na druhou polovinu srpna festival Sportmanie v Plzni. V parku za obchodním centrem Plaza si děti i dospělí mohou vyzkoušet desítky sportovních disciplín. Kromě tradičních sportů bude letos v nabídce i tanec, lukostřelba, šerm nebo jízda na longboardu či paddleboardu. Součástí programu jsou také přednášky nebo autogramiády známých sportovců. Festival Sportmanie se koná od 15. do 23. srpna. Vstupné je zdarma.

Náplavka k světu
Pohodovou letní atmosféru na břehu řeky si lidé v Plzni užijí i v centru města. Festival Náplavka k světu. nabízí dva týdny plné koncertů, workshopů, filmů a slam poetry a pro návštěvníky chystá také lekce jógy a tančírnu. Cílem festivalu je trvale oživit prostranství okolo řek Mže a Radbuzy, naučit sem lidi více chodit a užít si relax u vody. Akce se koná od 12. do 29. srpna v prostoru kolem nové letní kavárny U Ježíška.


Podrobné informace o akcích v Plzni najdete na webu visitplzen.eu.

Fotogalerie
NetConcert Music by Frank Zappa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Popelka

Hlavní zprávy

 

NetConcert George Duke Band
uniweb weby