Viktoria opět trénuje společně. Zatím po skupinkách

Více jak měsíc nemohli absolvovat společný trénink. Dočkali se v pondělí dopoledne. Za přísných hygienických nařízení, v malých skupinách. Viktoriáni opět zahájili týmový trénink.


Úderem jedenácté hodiny dopolední to vše začalo. Hráči Viktorky se rozdělili do skupin po sedmi hráčích a obsadili tři travnaté plochy v tréninkovém areálu v Luční ulici. Umělá tráva pak patřila gólmanům. U každého hřiště byly připraveny nádoby s dezinfekcí, s výrazným odstupem měli hráči nachystané i vlastní láhve na pití.

Každou skupinu měl na povel jeden člen trenérského týmu, nad vším měl kontrolu hlavní kouč Adrian Guľa. „Hodně nás těší, že můžeme znovu trénovat. Sice po skupinách, ale i za to jsme rádi,“ měl jasno trenér. Společně se svým trenérským týmem si pečlivě nachystali každý detail pondělní jednotky. „Vycházíme z pravidel, která jsou daná. Máme tři skupiny po sedmi hráčích, gólmani trénují zvlášť. Obrovskou výhodou je náš tréninkový areál, kde máme dostatečný počet skvěle připravených trávníků. Řešili jsme celý trénink do detailů, aby hráči byli vždy v požadovaném rozestupu, aby se neshlukovali a nebyl tam kontakt,“ vysvětloval kouč.

Jak trénink vypadal? První část byla zahřívací, hráči si ve dvojicích zahráli nohejbal. Následovala přihrávková cvičení. „Na závěr nechyběla i trochu emoční část se střeleckými cvičeními a samozřejmě i nějaká cvičení na fyzickou stránku,“ dodal Adrian Guľa.

Do tréninkového procesu vstupují viktoriáni postupně, přeci jen pauza bez tréninku s míčem byla poměrně dlouhá, což si plzeňský kouč rovněž uvědomuje. „Hráči splnili všechny běžecké úkoly, jsou to profíci. Nicméně podstatné pro mě je přenést to na hřiště, což je jiný specifický pohyb, s jiným těžištěm. Musíme být obezřetní a hlídat případné svalové odezvy, aby se nikdo nezranil,“ podotkl.

V dalších dnech hodlá trenér spolu se svými kolegy rozdělit hráče do skupin i podle zaměření. „Obranná formace, útočná, možnost je rozdělit skupiny i vertikálně, je to hodně variabilní pro nás jako pro trenéry. Hráči mají chuť, je to na nich vidět, možná je budeme muset i trochu krotit,“ uzavírá s úsměvem Adrian Guľa. 

fcv

Fotogalerie
Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

ARCHIV ZPRÁV
po 20.04.2020 15:110 +
 
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq