Viktoriánský stromek opět pomůže nemocným ve FN i zvířatům v zoo

Každoroční zvyk a tradici letos dodrží FC Viktoria i přes pandemii koronaviru.

weby uniweb

Vánoční dárky pro pacienty z Fakultní nemocnice Plzeň a zvířátka ze Zoologické zahrady města Plzně můžete nosit pod speciální viktoriánský stromeček přímo u Viktoria shopu v Doosan Areně.

I když se fanoušci, hráči a představitelé klubu nemohou osobně potkat u tradičního vánočního setkání v Doosan Areně, chce FC Viktoria dodržet alespoň některé tradice. Od čtvrtka 17. prosince tak v prostorách před Viktoria shopem stojí vánoční stromeček, pod který budou fanoušci moci přinést dárky pro obě zmíněné instituce.

Stromeček zde bude stát do 22. prosince do 12:00, kdy za klub hráči osobně odvezou dárky předat. "Doporučujeme je pod stromeček nosit v rámci otevírací doby Viktoria shopu, tedy od 9:00 do 17:00, aby následně byly sklizeny a nezůstaly zde bez dozoru přes noc," říká mluvčí Viktorie Václav Hanzlík.

S dárky se samozřejmě přidá i Viktorka a hráči!

A co je vhodné přinést?

FN PLZEŇ

V minulých letech klub obdarovával především dětské pacienty. Kvůli současné situaci ale bude přes Vánoce v nemocnici i řada seniorů, kterým by také chtěl udělat radost! Věkové kategorii se tak tak meze nekladou.

„Většina seniorů byla tento rok izolovaná od rodin a ten, kdo byl nakažený koronavirem, měl nebo má podlomené zdraví ze samoty. Právě senioři potřebují letos největší pomoc,“ potvrzuje tisková mluvčí FN Plzeň Gabriela Levorová, která jako dárky pro ně doporučuje ovocné čaje, vitamínové tablety, nerozbitné hrnky, teplé ponožky, malé polštářky, pantofle, župany či další. „Senioři jsou ve FN Plzeň hospitalizováni na mnoha odděleních a dárky by jim udělaly radost. O to více, že na ně myslí fanoušci nejlepšího klubu – plzeňské Viktorky,“ dodala.

Pokud byste chtěli přeci jen darovat něco dětským pacientům, je to samozřejmě vítané! Nedoporučené jsou však plyšové hračky a vše by z hygienických důvodů mělo být nové. Dětem udělají radost knížky, různé hračky či stolní hry, výtvarné potřeby a další.

ZOO PLZEŇ

„Zoologická zahrada ráda přijme pro býložravce pěkná jablka a mrkev, ať už pro kopytníky, opice, hlodavce nebo další býložravé strávníky. Potěší i různé druhy ořechů, zejména vlašské, ale třeba také lískové. Nenoste, prosím, tvrdé pečivo nebo plody podléhající rychlé zkáze či v horším stavu. Děkujeme, viktoriáni,“ vzkázal Martin Vobruba, tiskový mluvčí Zoologické zahrady města Plzně.

fcv

weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ŠKODA PLUS referenční vozy

Hlavní zprávy

 

auto cb prislusenstvi
uniweb weby