Viktorii posílil obránce Matěj Hybš

Smlouvu na tři roky podepsal s Viktorií Plzeň Matěj Hybš. Platit bude od sezony 2020/2021. Pro současného beka Slovanu Liberec půjde o jeho páté angažmá v Česku.


Bývalý mládežnický reprezentant odstartoval svou kariéru v pražské Spartě, odkud postupně zamířil také na hostování do Jihlavy a Jablonce. V září 2017 přestoupil do libereckého Slovanu, ve kterém působí dodnes.

Celkem má v lize vedle jednoho mistrovského titulu na kontě 143 odehraných duelů, vstřetlil šest branek a přidal devět asistencí. Rád se podílí i na tvorbě hry, což dokazuje počet přihrávek v této sezoně – celkem jich bylo již 1 208, pouze osm hráčů v lize jich vyslalo víc.

Na kontě má i zápasy v Evropské lize. Například v sezoně 2012/2013 měl možnost si za Spartu zahrát dvakrát proti Chelsea, předkola Ligy mistrů si vyzkoušel v roce 2015 proti CSKA Moskva. Čtyři duely odehrál v základní skupině EL v sezoně 2015/2016 (proti Asterasu Tripolis a Schalke).

„Matěj je velmi zajímavým a rychlostním typem hráče, který nás zaujal. Po vzájemné debatě a shodě se sportovním ředitelem i trenérem jsme se rozhodli jej oslovit a jsme rádi, že ho v nové sezoně budeme moci vídat ve viktoriánském dresu. Přejeme mu, aby se mu v Plzni líbilo a hlavně dařilo,“ řekl k jeho příchodu generální manažer klubu Adolf Šádek.

Svůj komentář doplnil také trenér Adrian Guľa: „Jsem rád, že můžeme v týmu na novou sezonu přivítat dalšího kvalitního hráče. Nejen z pohledu toho, co má za sebou, ale i z pohledu jeho parametrů a zkušeností věříme, že bude pro celou Viktorku přínosem.“

„Přestup do Plzně vnímám jako velký posun vpřed, další krok v plnění mých snů,“ dodal sám Matěj Hybš. „V Liberci jsem byl od prvního dne spokojený a vděčím mu za strašně moc, teď je to ale další etapa. Plzeň je velký a perspektivní klub se skvělým zázemím. Co jsem mohl poznat, tak všichni jsou nastavení, jak bych chtěl – s touhou se zlepšovat a chtít vyhrávat,“ těší se obdivovatel brazilské legendy Ronaldinha.

„Jdu do klubu, který má nejvyšší ambice, chce vyhrávat tituly a hrát evropské poháry. Přesně to chci i já. Chci si zasloužit místo v sestavě, vyhrát další titul a chci slyšet před zápasem na hřišti znělku Ligy mistrů. Jsou to velké sny, ale ty člověk musí mít, aby byl úspěšný,“ doplňuje mistr ligy 2013/2014.

„O Matěje jsme registrovali i zájem ze zahraničí, nicméně zájem z Viktorky byl ze všech největší, jednání velmi konkrétní a rychlá a hráče určitě přesvědčila i komunikace s vedením klubu a hlavním trenérem,“ uzavřel Daniel Smejkal z agentury IFM-M, jež hráče zastupuje.

fcv


ČNSO studio

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka