Viktorka remizovala se Zlínem, je stále šestá

Pouze průměrný fotbal a dva šťastné góly nabídli v dohrávce šestého kola fotbalisté Plzně a Zlína, jejichž pondělní zápas skončil remízou 1:1. Zlínský tým tak před svým soupeřem uhájil páté místo v tabulce.

Západočeši vstoupili do utkání aktivně a už ve druhé minutě mohli podepřít své sliby o vylepšené ofenzivě. Hosté zapomněli na všechny pokyny o nebezpečnosti plzeňských autů a nechali míč propadnou k Fillovi, který však nedokázal z pěti metrů prostřelit hostující stopery, kteří se mu vrhli pod nohy.
Nebýt autových vhazování, neměli domácí způsob, jak soupeře překvapit. A protože hosté nedělali zbytečně chyby, výsledkem byla fotbalová nuda, na kterou dorazilo jen něco málo přes tři tisíce diváků.
Zlín však naplňoval svá slova, že nepřijel jen bránit a využíval k tomu každou příležitost a především rychlost útočníka Žůrka. Ten tentokrát ale vytáhl i další zbraň v podobě přesné střely a ve 14. minutě dostal hosty do vedení po ráně z hranice šestnáctky, jejíž směr zcela změnil svými zády Zakopal.
Plzeň se vrátila po vlažné dvacetiminutovce do hry až ve 26. minutě, kdy se málem prosadil svou bojovností uvnitř šestnáctky Krbeček, jenže brankář Baránek včasným vyběhnutím jeho dorážku zneškodnil. O čtyři minuty později však už zlínský kapitán neměl šanci, protože Fillo jistě proměnil penaltu za ruku Vidličky, který dobře nezasáhl míč a srazil ho uvnitř trestného území rukou.
Ani druhý poločas nepřinesl do chladné atmosféry utkání příliš vzruchu, hrál se divácky zcela neatraktivní duel, v němž neměl ani jeden tým navrch. V 53. minutě měli Plzeňští blízko druhému gólu: po vydařené kombinaci se dostal k míči na levé straně šestnáctky Šíma, jenže gólman Baránek zasáhl včas.
Domácí si ale nedokázali vytvořit souvislejší tlak a jejich hra měla k ideálu daleko. Navíc hosté neustále dokazovali, že by rádi Plzeň okradli o všechny body. V 71. minutě byli vedení blízko, protože Vrtělka se snažil využít z dálky špatné vyhození gólmana Daňka, ovšem nastřelil jen boční síť.
Nezáživný fotbal s minimem dramatických okamžiků ale pokračoval až do poslední minuty a diváci vyprovázeli aktéry zápasu pískotem. Těsně před koncem byl blízko rozhodujícímu gólu Žůrek, ale jeho další rána z hranice šestnáctky jen těsně minula branku.
Oba trenéři se po utkání tvářili, jako by sledovali jiný zápas. Podle jejich soudu se hrál ve Štruncových sadech kvalitní duel s řadou zajímavých situací. "Myslím, že to byla skutečně kvalitní ligová podívaná. Oba týmy měly šance, ale my jsme nemohli proti týmu s tak propracovanými brejky tolik otevírat hru, byla to hra nahoru dolů, na můj vkus v závěru až příliš otevřená. Remíza je ale výsledkem i kvalitní hry soupeře," řekl domácí kouč Stanislav Levý.
Jeho zlínský kolega Pavel Hoftych si s ním notoval. "Myslím, že především celý druhý poločas měl svou kvalitu a já s ním byl z našeho pohledu spokojen, hrajeme koukatelný fotbal. Mohli jsme rozhodnout o vítězství, ale cením si i remízu, z Plzně má svou cenu," řekl trenér týmu, který se už naučil vozit body zvenku a v prvoligové tabulce je na překvapivém pátém místě za kvartetem špičkových celků, kteří se ale soupeřům bodově vzdálily.
Hráči se na utkání dívali reálnějším pohledem než samotní trenéři. "Rychlý gól nás zaskočil, ale body doma ztrácet nesmíme. Hrálo se nám nějak špatně, celému týmu se nedařilo. Nikdo jsme se nedokázali hecnout, hodně jsme kazili," uvedl sebekriticky domácí fotbalista Martin Fillo.