Violová virtuózka Jitka Hosprová zve na hudební festival Procházky uměním

Startuje již 11. ročník kulturního projektu Procházky uměním, který se díky jeho zakladatele a ředitelce Jitce Hosprové těší velkému zájmu příznivců vážné hudby.

potisk adapt print

Nabídne koncert v plzeňské katedrále a dalších pět vystoupení na severním Plzeňsku, kam poputuje také výtěžek ze vstupného.

Festival se kromě špičkových hudebních interpretů, propojení mluveného slova a klasické hudby pro veřejnost i školy pyšní také přidanou charitativní hodnotou. Letošní sbírka bude věnována na obnovu varhan v kostele sv. Bartoloměje v Březíně.

 „Plzeňskou část letošního ročníku Procházek uměním 6. června otevře významné komorní těleso Collegium Českých filharmoniků s mou maličkostí a sopranistkou Markétou Fassati. Program  je inspirován osobností skladatel Zdeňka Lukáše, který jako zakladatel sboru Plzeňská píseň obohatil významným způsobem plzeňský hudební život. V nově opravené katedrále sv. Bartoloměje v Plzni zazní také slavná Smuteční hudba Paula Hindemitha nebo dílo ukrajinského skladatele Valentina Silvestrova. Dramaturgie koncertu reflektuje mimo jiné mezinárodní konflikt na Ukrajině a připomíná loňskou sbírku, která byla věnována na podporu ukrajinských umělců u nás,“ zve na červnový koncert zakladatelka festivalu Jitka Hosprová, která z regionu severního Plzeňska pochází a dodnes k němu má navzdory svému mezinárodnímu působení silný vztah.

Z hereckých osobností se diváci mohou těšit na Miroslava Dvořáka v Březíně, Barboru Munzarovou v Nečtinech a Ondřeje Kepku nebo Justina Svobodu v Plasích.

Koncerty na severním Plzeňsku a v Plzni budou v předprodeji přes Go Out a Plzeňskou vstupenku, a to za 450-550 Kč (základní vstupné) / 300 Kč (zlevněné) / 700 Kč (premium). Kromě předprodeje bude možné v případě volné kapacity zakoupit vstupenky i na místě před začátkem koncertu.
Podrobný program jednotlivých koncertů najdou zájemci na webu www.prochazkyumenim.cz.

Program festivalu Procházky uměním 2023
6.6. 2023
, 18.00 Plzeň / Kostel sv. Bartoloměje/ Jitka Hosprová – viola, Markéta Fassati – soprán, Collegium Českých filharmoniků
21.6.2023
, 18.00  Plasy / Kostel Nanebevzetí sv. Panny Marie / Gentleman Singers - mužský vokální soubor
7.7.2023
, 18.00 Březín / Kostel sv. Bartoloměje / Edita Keglerová – cembalo, Hana Fleková - viola da gamba
29.7.2023
, 18.00  Nečtiny / Kaple sv. Anny / Emil Viklický – Trio, Jana Piorecká – mezzosoprán, Jitka Hosprová – viola, Emil Viklický – klavír, Jiří Stivín – bicí, Petr Dvorský - kontrabas
26.8.2023
, 18.00  Dolní Bělá / Kostel Povýšení svatého Kříže/  In modo camerale, Jana Brožková – hoboj, Ludmila Peterková – klarinet, Jaroslav Kubita - fagot
8.9.2023
, 18.00  Manětín / Kostel sv. Jana Křtitele / Filip Bandžak – baryton, Kateřina Englichová – harfa

foto: jitkahosprova.com

weby uniweb zprávy

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO Mendoza - Grammy night

Hlavní zprávy

 

Dacia - Ihned k odběru
uniweb weby