Visio Art Gallery vystavuje Světlušky Daniely Kučerové

Visio Art Gallery na plzeňské Roudné zve na novou výstavu Daniely Kučerové. Má název Světlušky a po páteční vernisáži se návštěvníkům otevírá v pondělí 6. září.

porsche bory 2022

Daniela Kučerová pochází z Plzně, kde vystudovala stomatologii na LF UK. V roce 1988 se přestěhovala do Chebu a založila si zde soukromou zubní praxi. Malování se věnuje až v posledních letech, kdy začala mít více volného času.

Maluje výhradně akvarelem. Voda s barvami vytváří jedinečné efekty, které neumožňuje žádná jiná technika. Obraz musí vznikat rychle, metodou alla prima.  Jen chvíli lze ovládat rozpuštěnou barvu, vytvářet lehké barevné skvrny a snažit se tak zachytit podstatu malovaných věcí a pocitů. Spontánní malování alla prima je velmi dynamický způsob výtvarné práce, které v nás utváří krásný pocit volnosti, svobody či záchvěvů "malířské geniality".

Tvůrci přináší krásná překvapení nejen v podobě "dokonale" vyvedených skic a obrazů, ale také uvolněného pocitu ze samotné tvorby. Je to fascinující proces podobný meditaci. Ponoření se do jakéhosi bezčasí a nemyšlení, soustředěného jen do přímého vnímání vody a barvy, které autorku fascinuje, nabíjí a naplňuje klidem.

Daniela Kučerová by si přála tyto pocity předat návštěvníkům  i prostřednictvím této výstavy.

Světlušky – Daniela Kučerová

Vernisáž: v pátek 3. 9. 2021 v 17:00

Výstava: 6. 9. – 24. 9. 2021

 

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion
uniweb weby