Vlak srazil u Domažlic člověka. Zraněný mladík z místa nehody odešel

Na trati mezi Domažlicemi a Havlovicemi zachytil osobní vlak dvacetiletého muže. Strojvedoucí oznámil srážku s člověkem, zraněného ale u soupravy nikdo nenašel. Policisté ho vypátrali asi po hodině zhruba tři kilometry od místa události. Mladík utrpěl lehká zranění a skončil v nemocnici. Provoz na trati stál více než dvě hodiny.

obrázek: Vlak srazil u Domažlic člověka. Zraněný mladík z místa nehody odešel

Na okraji Domažlic na Domažlicku měl ve čtvrtek 2. července krátce před polednem obrovské štěstí dvacetiletý muž. Strojvedoucí osobního vlaku policii ohlásil, že srazil člověka u kolejí. Muže ale později našli živého – se lehkým zraněním dokonce odešel po svých.

Podle policie se mladík narozený v roce 2006 pohyboval u trati mezi Domažlicemi a Havlovicemi. Projíždějící souprava ho zachytila; zranil si ruku a nohu. Pod vlakem ani v jeho bezprostřední blízkosti ho ale nikdo nenašel, a začalo pátrání.

Asi po hodině policisté muže vypátrali zhruba tři kilometry od místa události - podle zjištění redakce došel domů. Do péče ho převzali záchranáři a odvezli do nemocnice. Byl ve stabilizovaném stavu a podle záchranné služby utrpěl lehká zranění.

Dvouhodinová stopka na vytížené trati

Po oznámení zůstal vlak stát a provoz na jednokolejné trati se zastavil na více než dvě hodiny. Omezení postihlo místní spoje i dálkové vlaky jezdící přes Plzeň a Domažlice směrem do Německa.

Hasiči ze stojícího vlaku evakuovali 18 cestujících a doprovodili je na domažlické nádraží. Další opatření řešili drážní hasiči.

České dráhy uvedly, že provoz byl obnoven ve 14:05. Mezi Domažlicemi a Havlovicemi během přerušení jezdily autobusy náhradní dopravy.

Bez alkoholu a drog

Policisté prověřili strojvedoucího i mladíka; dechová zkouška i testy na drogy u obou vyšly negativně. Vyšetřovatelé nadále zjišťují, proč se muž u frekventované trati pohyboval.

Událost znovu připomněla, jak rychle se může běžná cesta změnit v drama. V Plzeňském kraji se podobné situace opakovaně řeší, často kvůli lidem pohybujícím se příliš blízko kolejí.

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články