Vodárna Plzeň má nový kanalizační vůz

Nové kanalizační vozidlo Mercedes-Benz s nástavbou Kroll za téměř 11 milionů korun začnou používat pracovníci provozu kanalizace VODÁRNY PLZEŇ a.s.

weby na míru UNIWEB

V terénu bude denně a jeho osmistupňový systém recyklace nasáté odpadní vody je možné přirovnat k mechanické části čistírny odpadních vod.

Nové auto nahradí kombinované kanalizační vozidlo z roku 1997 bez technologie recyklace vody. Nové auto kromě toho, že slouží k hydromechanickému čištění kanalizačních systémů, umí odsáté odpadní vody po mechanickém vyčištění opětovně využít k proplachu. Osmistupňovou recyklaci je možné přirovnat k mechanické části čistírny odpadní vody. „Odsátá směs sedimentů a odpadní vody prochází jednotlivými čistícími stupni, kde je odpadní voda postupně zbavena mechanických částic až po velikost 0,05 mm. Ty se ukládají do kalové komory nástavby,“ uvedl vedoucí provozu kanalizace Tomáš Mádr. Vozidlo je schopno pracovat kontinuálně několik hodin a je eliminováno přerušení práce a přejezdy vozidla z důvodu nutnosti doplnění vody.

VODÁRNA PLZEŇ a.s. se stará celkem o 26 čistíren odpadních vod a 957 kilometrů kanalizační sítě s 97 čerpacími stanicemi. Prostřednictvím 33 tisíc přípojek zajišťuje odvod a likvidaci odpadních vod od cca 233 tisíc obyvatel. V roce 2020 bylo vyčištěno 20,95 milionů kubíků odpadní vody, více než 85 kilometrů kanalizační sítě a zmonitorováno přes 39 kilometrů potrubí.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

čez zprávy CEZ pomahej pohybem
uniweb weby