Vodárna Plzeň: Pijte v pondělí na oslavu jen kohoutkovou vodu!

Vodárna Plzeň a.s. vyzývá: Připomeňme si Světový den vody tím, že budeme pít v pondělí 22. března 2021 jen kohoutkovou vodu.


Zkusme nechat stranou džusy, limonády nebo alkohol. Bez vody to nejde ?

Světový den vody, který si celý svět každoročně připomíná 22. března, má tentokrát podtitul Hodnota vody. Zatímco dříve se při této příležitosti VODÁRNA PLZEŇ a.s. otevírala veřejnosti, pro děti jsme připravovali zábavný i poučný program a zákazníky jsme zvali na prohlídky úpravny vody na Homolce nebo na ČOV v Jateční ulici, letos se musíme kvůli pandemii covidu-19 omezit jen na spojení prostřednictvím médií.

Voda je základem života a pro lidstvo je nenahraditelná a nepostradatelná. VODÁRNA PLZEŇ a.s. vloni vyrobila cca 14,5 milionu metrů krychlových pitné vody a ve svých čistírnách odpadních vod vyčistila cca 21 milionů metrů krychlových odpadní vody. Pandemii koronaviru z hlediska dodávek pitné vody nebo čištění odpadní vody naši zákazníci nijak nepocítili, garantovali jsme a dále garantujeme perfektní vodu, která teče z kohoutků. „Čistá voda, zdraví a dobré životní prostředí patří k základním podmínkám zdravého života každého člověka,“ připomíná generální ředitel VODÁRNY PLZEŇ a.s. Jiří Kozohorský. 

Zejména v posledních rocích, kterým panují suchá léta, kdy vody ubývá, si stále více uvědomujeme, s jak vzácnou komoditou nakládáme. Šetřit s vodou, ať už pitnou nebo surovou, musí být pro všechny samozřejmostí.

Jak konkrétně můžeme ovlivnit spotřebu vody v každé domácnosti? Když například opravíme místa, kudy uniká voda, jako jsou kapající kohoutky, toalety nebo vodovodní potrubí. Když si necháme nainstalovat šetřiče vody a když při opouštění bytu na delší dobu uzavřeme hlavní uzávěr vody. I drobné kapky se po čase promění ve velké množství vody.

Například slabě kapající kohoutek u umyvadla představuje denně až 24 litrů vody, silně kapající dokonce až 54 litrů. Slabé protékání splachovače na WC znamená denně úbytek až 150 litrů vody, pokud netěsní splachovadlo, může denně protéct až kubík (tisíc litrů) vody denně. Únikem vody na vnitřní instalaci rozvodů vody (např. netěsná stoupačka) může dojít k odtoku až 300 litrů vody.


james bond net concert

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
James Bond

Hlavní zprávy

 

Loop jazz SIDE B
uniweb weby