Voják dostal za sex se školačkou podmínku

Podmíněný trest 30 měsíců vyměřil v úterý Okresní soud v Klatovech čtyřiatřicetiletému bývalému vojákovi z povolání Davidovi Tučkovi za sex se třináctiletou školačkou.


Podmíněný trest 30 měsíců vyměřil v úterý Okresní soud v Klatovech čtyřiatřicetiletému bývalému vojákovi z povolání Davidovi Tučkovi za sex se třináctiletou školačkou. Soud ho uznal vinným z pohlavního zneužívání a ohrožování mravní výchovy a nařídil mu také ústavní sexuologické léčení. Zkušební lhůtu stanovil na čtyři roky.
Vysokoškoláka, který v armádě dosáhl hodnosti majora a účastnil se několika zahraničních misí, vinila obžaloba z toho, že se loni přes internet seznámil s dívkou ze Sušice na Klatovsku a měl s ní opakovaně pohlavní styk. Navíc prý chtěl mít sex i s její desetiletou sestrou. Právě strach o mladší sestru vedl starší dívku k tomu, aby vše ohlásila. Tučka zadržela policie ještě na letišti při návratu z vojenské mise.
Posudek soudního znalce ho označil za pedofila, kterého je nutné léčit. Obžalovaný styk s dívkou přiznal. Tvrdil ale, že nevěděl, kolik jí je let. Děvče se sexem prý nejen souhlasilo, ale bylo v něm i značně aktivní a zkušené, tvrdila obhajoba. Dívka ale ve své výpovědi uvedla, že Tuček věděl, kolik je jí let. Zpočátku si vyměňovali vzkazy na internetu a prostřednictvím textových zpráv na mobilu, pak za ní přijel do Sušice. U soudu svého jednání bývalý voják litoval.
Soud odůvodnil podmíněný trest tím, že obžalovaný se ke všemu přiznal, litoval svého jednání, dosud vedl bezúhonný život a měl samá kladná hodnocení. Naopak mu přitěžovala nebezpečnost jeho jednání. Právě proto uložil soud kromě ústavního léčení i dlouhou zkušební dobu trestu.
V Plzeňském kraji je to v poslední době už druhý případ, kdy soud uznal vinu člověka obžalovaného z pohlavního zneužívání dětí, ale neposlal ho do vězení. V listopadu soud v Plzni vyhostil dva Němce obžalované kvůli pohlavnímu zneužívání několika dětí na Klatovsku.
Podle mluvčího Dětského krizového centra Michala Benče je u tohoto druhu trestné činnosti špatně nastavená legislativa a pachatelům hrozí jen mírné tresty. Centrum se znepokojením sleduje podobné případy. "Bohužel to velmi komplikuje i naši práci. Když oběti vidí, s jak malými tresty pachatelé v jiných případech od soudů odcházejí, bojí se nahlásit i svůj vlastní případ, protože nevidí velkou šanci na potrestání viníků," řekl Benč. Zatímco oběti zneužívání mírné rozsudky spíš vystraší a odradí, na pachatele působí opačně. Spíše je uklidní, protože vidí, že se nemusí moc bát, doplnil Benč.


Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 19.12.2006 17:300 +
 
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Hlavní zprávy

 

Azyl