Vrahové Kott a Kutílek s žádostí neuspěli

Plzeňský krajský soud včera zamítl žádost o obnovu případu dvou vrahů odsouzených na doživotí - Michala Kutílka a Josefa Kotta.


Plzeňský krajský soud včera zamítl žádost o obnovu případu dvou vrahů odsouzených na doživotí - Michala Kutílka a Josefa Kotta. Oba na místě podali stížnost, kterou bude řešit Vrchní soud v Praze. Řekl to soudce Roman Dočkal.
"Nebyly shledány žádné nové skutečnosti. To, co by je možná připomínalo, nemohlo verdikt změnit ve světle všech už provedených důkazů," dodal.
Pětapadesátiletý Kutílek a o šest let mladší Kott byli odsouzeni v roce 1995 za čtyři vraždy, které spáchali v květnu 1990 během 48 hodin. Pátý člověk jejich útok přežil. Kott se na rozdíl od Kutílka k vraždám nikdy nepřiznal. Muži tvrdili, že se v případu objevily nové skutečnosti, a žádali nový proces.
Kott s Kutílkem, který byl převlečen za příslušníka Veřejné bezpečnosti, v noci na 2. května 1990 zastřelili nočního hlídače v Nýřanech na Plzeňsku a vzali mu zbraň. Téže noci vzali při cestě vozem Tatra 613 do Prahy dvě sedmnáctileté stopařky z Berouna. V lesích u Zbirohu ubodal 32 ranami nožem jednu z nich Kott, druhou pak 25 ranami nožem zabili společně. Následující den Kott zastřelil v Praze řidiče taxíku a s Kutílkem ho oloupili o několik tisíc korun. Při návratu do Plzně 3. května 1990 časně ráno přepadli britského řidiče kamionu, který útok přežil a později je identifikoval. Policie je zadržela za několik dní.
Senát plzeňského krajského soudu jednal letos o obnově pětkrát. V posledních jednáních bylo překvapivé přiznání Kutílka, že všechny vraždy spáchal sám. "Kott tam byl jen jako křoví. Když jsem zastřelil toho vrátného v Nýřanech, on se zhroutil a opil se. Protože jsem se obával komplikací s ním, ty dvě stopařky jsem zavraždil také sám," řekl Kutílek. Uvedl, že šlo o rituální vraždy, jejichž smrtí měli oba odsouzení získat energii a ochranu. Byl jsem dlouho satanista, vypověděl před soudem Kutílek, který už strávil 34 let za mřížemi.
V pondělí znovu dokazoval soudu, že pochybili vyšetřovatelé i státní zástupci. Kutílek údajně nastudoval psychiatrická skripta a udělal z Kotta sexuálního devianta, neboť měl na něj za to, že ho "shodil". Své lži jsem doplnil řadou detailů, byl to takový kompilát lží a pravd. Ano, jsem vrah, ne Kott, řekl v pondělí u soudu Kutílek ve svém posledním slově.


Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 06.12.2006 11:240 +
 
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq