Vyděrači na Plzeňsku muže zkopali a vyhrožovali uříznutím prstu

Policisté obvinili pět mužů ze spáchání zločinu vydírání v jednočinném souběhu s přečinem ublížení na zdraví ve stádiu pokusu celkově spáchaného ve formě spolupachatelství


Během uplynulého týdne zadrželi policisté z Územního odboru Plzeň venkov, policisté z Městského ředitelství Plzeň a Zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje čtyři muže ve věku 22, 30, 27 a 29 let, kteří vydírali 24letého muže z obce, která se nachází v okrese Plzeň-město. Pátý komplic, 23letý muž, se dostavil koncem minulého týdne na služebnu Policie České republiky sám v doprovodu se svým obhájcem.

Mladého muže začala partička pěti osob vydírat 29. července 2020. Toho dne okolo 19 hodiny za ním pachatelé přijeli do firmy v obci na jižním Plzeňsku. Nejprve se jej zeptali, zda má peníze, když mladík odpověděl, že nemá, fyzicky jej napadli pěstmi i kopanci do celého těla i hlavy. To jim ale nestačilo a muži navíc vyhrožovali fyzickou likvidací či uříznutím prstu. Během výhrůžek z vozu postupně vyndavali různé nástroje a zbraně, kterými chtěli dle všeho své výhružky zdůraznit. Nakonec 30letý muž hodil úhlovou bruskou po napadeném muži, kdy jej trefil do hlavy a přitom křičel, že má na zaplacení tři dny, jen už nepožadoval 80 tisíc, ale 100 tisíc. Poté z místa odjeli.

Vydíraný muž vše oznámil policistům, kteří rozjeli vyšetřování a na dopadení pachatelů uspořádali rychlou akci. Druhá schůzka se tak stala rozhodujícím faktorem celého případu. Vydíraný muž na ni dorazil s policisty v pozadí. Konala se v neděli 2. srpna 2020 v odpoledních hodinách v obci, která se nachází v okrese Plzeň-město. Policisté ze Zásahové jednotky Plzeňského kraje využili momentu překvapení a zadrželi je, když si přišli vyzvednout požadovanou částku. Nezmohli se tak na sebemenší odpor a celá událost se obešla bez zranění.
 
 Všichni agresoři byli následně obviněni ze spáchání zločinu vydírání v jednočinném souběhu s přečinem  ublížení na zdraví ve stádiu pokusu celkově spáchaného ve formě spolupachatelství. Policisté na čtyři z pěti obviněných mužů podali návrh na jejich vzetí do vazby, který soudce akceptoval u jednoho z nich. Ostatní jsou stíháni na svobodě.

foto: pčr

Fotogalerie
Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 12.08.2020 06:550 +
 
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Hlavní zprávy

 

Vizovické Trnkobraní 2024