Vyhněte se zbytečným chybám a finančním ztrátám: Jak pomáhají marketingoví profesionálové podnikatelům?

Rozhovor: Dnes máme tu možnost přivítat Láďu Dvořáka, marketingového specialistu z komunikační a marketingové agentury UNIWEB. S čím se podnikatelé a firmy v marketingu potýkají a jak z toho ven?

Prodej hovězího masa od farmáře

Dnes máme tu možnost  přivítat Láďu Dvořáka, marketingového specialistu z komunikační a marketingové agentury UNIWEB.

Existuje podle tebe univerzální návod, který by byl vhodný pro všechny podnikatele?

Univerzální návody jsou problematické, protože se snaží pokrýt široké spektrum možností, což může snižovat jejich efektivitu a autenticitu vzhledem k různým proměnným, které v daném podnikání a oboru existují. 

Jaké proměnné máš na mysli?

Každý podnikatel a každý obor má své specifické potřeby a kontext, které je důležité brát v potaz při výběru a implementaci strategií a přístupů. Je proto důležité přizpůsobit své marketingové a podnikatelské aktivity konkrétním podmínkám a cílovým skupinám, aby bylo dosaženo co nejlepších výsledků.

Co často pozoruješ jako častou chybu, kterou dělají podnikatelé a firmy?

Často se u nás v UNIWEBU setkáváme s chybou, kterou podnikatelé a firmy dělají při pokusu o vlastní zvládnutí komunikace a marketingu. Mnozí z nich nemají dostatečné know-how a stráví mnoho času snažením se, ale často to nepřináší očekávané výsledky. Je důležité si uvědomit, že čas je cenný zdroj a jeho efektivní využití může přinést mnohem lepší výsledky. Pokud podnikatelé věnují svůj čas svému oboru, ve kterém jsou profesionálové, a nechají odborníky na marketing a propagaci, jako jsou marketingoví specialisté nebo agentury, aby se postarali o jejich marketingové aktivity, mohou dosáhnout většího ekonomického úspěchu. Společně pak mohou vyhodnocovat výsledky a optimalizovat strategie pro dosažení lepších výsledků.

Jaký je význam profesionálního přístupu k reklamě a marketingové komunikaci?

Profesionální přístup k reklamě a marketingové komunikaci je klíčový pro dosažení úspěchu. Odborníci v této oblasti mají nejen potřebné znalosti a dovednosti, ale také přístup k nástrojům a technologiím, které umožňují efektivní oslovování cílové skupiny a měření výsledků. Profesionální copywriter dokáže vytvořit poutavý a účinný obsah, zatímco specialisté na marketing se orientují ve strategiích a kanálech pro propagaci.

Je rozhodující faktor při výběru marketingového specialisty nebo agentury velikost klienta?

Určitě ano! Při výběru marketingového specialisty nebo agentury je velikost klienta důležitým faktorem. Každá agentura má své specializace a zaměřuje se na specifické segmenty trhu. Například my v UNIWEBu se zaměřujeme na živnostníky a menší firmy. Díky tomu máme hluboké poznání chování a potřeb našich klientů v našem regionálním rybníčku. Můžeme nabídnout individuální a rodinný přístup, který není omezován korporátním nastavením. Existují však také agentury, které se specializují na velké korporace s vysokými obraty. Je skvělé, že existuje široká škála nabídek, která umožňuje klientům vybrat si přesně to, co nejlépe vyhovuje jejich potřebám. Jak se říká, kde je poptávka, tam je i nabídka.

Co dělá UNIWEB specifickým oproti ostatním agenturám?

Vzhledem k naší velikosti máme skutečně něco specifického. Martin, zakladatel a majitel naší agentury, je nadšený programátor, což nám umožňuje nabídnout vlastní CMS redakční systém, speciální řešení pro emailový marketing a dokonce i rezervační systém, který v současnosti využívají STK stanice v Plzeňském kraji. Jsme také schopni upravit tyto systémy pro potřeby různých odvětví. A to není vše! Máme také rozsáhlé SEO řešení s dosahem po celé republice. Naši klienti se mohou spolehnout na to, že na jejich celkové SEO řešení dohlíží Bc. Jan Vavřička MBA, zkušený SEO konzultant s více než 12 lety praxe a mnoha úspěšnými spoluprácemi.

Možná někdo kdo čte článek neví co je SEO. Přiblížíš o co jde?

Samozřejmě! SEO je jednoduše řečeno umění, jak zvýšit viditelnost webových stránek našich klientů ve výsledcích vyhledávání bez nutnosti placené reklamy. V České republice se nejčastěji zaměřujeme na vyhledávače Google a Seznam. Hlavním cílem je přesvědčit tyto vyhledávače, že webové stránky našich klientů nabízejí nejrelevantnější informace a odpovědi na dotazy uživatelů, a to i bez nutnosti placených inzerátů. Pro dosažení tohoto cíle je zapotřebí mnoho faktorů, a o tom se detailněji můžete dozvědět od našeho odborníka Honzy Vavřičky z agentury UNIWEB. Určitě vám rád poskytne konkrétní příklady a podrobně vysvětlí, jak to všechno funguje.

Láďo, chtěl bych ti poděkovat za skvělý rozhovor plný užitečných informací. Co poradíš naším čtenářům na závěr?

Také bych chtěl poděkovat za pozvání k rozhovoru. Na závěr bych vám rád dal jedno důležité doporučení. Nebojte se hledat pomoc a spolupracovat s marketingovými specialisty a agenturami. Stejně jako si vyhledáte kvalitního truhláře pro výrobu skvělé židle nebo svěříte svou zdraví do rukou lékaře, měli byste si dovolit profesionální pomoc i v oblasti marketingu. Tímto způsobem můžete využít odborné znalosti a dovednosti, které vám umožní dosáhnout kvalitních výsledků a ušetřit čas a energii. Věřte, že investice do profesionálního marketingu se vám finančně i časově vrátí. Můžete se soustředit na své podnikání a nechat na odbornících, aby vám pomohli dosáhnout úspěchu a růstu.

Závěr

To jsou poslední slova od marketingového specialisty Ládi Dvořáka z agentury UNIWEB. Příště se můžete těšit na rozhovor s Bc. Janem Vavřičkou, MBA. Budeme se zabývat otázkami, jak dlouhodobá SEO strategie může pozitivně ovlivnit vaše podnikání a proč je důležité sledovat trendy a být krok před ostatními. Těšíme se na vás při našem dalším setkání a rozhovoru.

Děkujeme za rozhovor

redakce

REGIONPLZEN.CZ


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Renault Clio

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby