Vyprodaný CineStar zažil filmovou událost. Komedie Někdo to rád v Plzni měla předpremiéru

Vyprodaná předpremiéra komedie Někdo to rád v Plzni v CineStaru přilákala stovky diváků; režisér Martin Horský a herecká delegace diskutovali s publikem. Film natočený v Plzni má oficiální premiéru 2. 4. 2026.

obrázek: Vyprodaný CineStar zažil filmovou událost. Komedie Někdo to rád v Plzni měla předpremiéru

Vyprodaný sál v plzeňských Černicích a smích, který vydržel od začátku do konce. Regionální předpremiéra nové komedie Někdo to rád v Plzni přilákala do multikina CineStar v Olympii stovky diváků. Po projekci využili diváci i besedu s tvůrci.

Film se natáčel na více místech krajské metropole. Plzeňané tak měli přednost a viděli snímek jako první. Do kina dorazil i plzeňský rodák, režisér Martin Horský, spolu s částí herecké delegace a produkce.

V obsazení se mimo jiné objevují Miroslav Donutil, Jiří Lábus, Martin Pechlát, Veronika Freimanová, Pavel Zedníček, Marek Taclík a Štěpán Kozub.

Mozaika příběhů a humor, který jde i do černa

Komedie staví na povídkovém vyprávění a skládá se z několika propletených historek ze života. Tvůrci sázejí na nadsázku a občas i na černější, „ujetější“ humor.

Mezi linkami jsou například kamarádky z pivovaru, které zkoušejí štěstí s vzkazem v lahvi, dva samotáři propojení sprostým papouškem nebo svérázný vynálezce, jemuž do života vstoupí nepříjemné proroctví. Nechybějí situace kolem vztahů, nevěr, pozdních životních zvratů a velkých nedorozumění.

Herečka Klára Issová se ve filmu objevuje jako porodní sestřička. Podle svých slov ji bavilo, že jde o klidnější civilní postavu, a připomněla, že komedie je pro herce často tvrdší disciplína, než jak se zdá z hlediště.

Plzeň jako kulisa i téma

Režisér Horský, který se proslavil mimo jiné úspěchem Žen v běhu, tentokrát sázel na město, kde vyrůstal a stále žije. Plzeň ve filmu není jen pozadí, ale i důvod, proč některé příběhy vznikly právě tady. Diváci tak mají rozpoznat řadu známých míst.

Na natáčení se podílela také Regionální filmová kancelář Plzeňského kraje, která pomáhá štábům s výběrem lokací, produkčním zázemím i praktickými věcmi kolem povolení. Podle zástupců kanceláře ukazují podobné projekty, že zajímavé filmové příběhy nevznikají jen v Praze.

Kdy půjde film do kin

Snímek Někdo to rád v Plzni má oficiální premiéru ve čtvrtek 2. dubna 2026. Tvůrci lákají na svižnou komedii s řadou postav a situací, které se z obyčejných dnů rychle zvrtnou v nečekané konce. Hudbu a píseň k filmu připravil Michal Hrůza.

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články