Vyšla nová kniha plzeňských pohádek

V Plzni vyšla nová knížka, která nejen místním lidem vysvětlí v krátkých příbězích některé strašidelné a neuvěřitelné místní historky. Knížka Dva tucty plzeňských pohádek a pověstí vznikla jako ohlas na každoroční plzeňskou letní akci - historický víkend s výšlapem strašidel.


V Plzni vyšla nová knížka, která nejen místním lidem vysvětlí v krátkých příbězích některé strašidelné a neuvěřitelné místní historky. Knížka Dva tucty plzeňských pohádek a pověstí vznikla jako ohlas na každoroční plzeňskou letní akci - historický víkend s výšlapem strašidel. Plzeň se ke svým strašidlům hlásí, a proto zde oficiálně vzniklo také strašidelné knížectví, podobné pohádkovým z jiných koutů země. Už příští rok by zde mohla být například strašidelná turistická trasa, řekl jeden z autorů knížky Zdeněk Zajíček.
Knížku prý zcela nových a ještě neobjevených pohádek a pověstí napsal s místní novinářkou Markétou Čekanovou. "Lidé se dozvědí, proč pláče plzeňská věž, jak vzniknul a kde se narodil první tiskařský šotek, víme, jak si strašidla rozdělila svět a jak vznikla Plzeň, když se vodníci domluvili, aby vznikla. Víme, proč vyhořel bolevecký rybník," vyjmenoval náměty některých pohádek Zajíček. Knížka je podle autorů věnována všem, kteří jsou v Plzni doma. Svoji roli v knize proto například hraje i pivovarské prostředí typické pro Plzeň.
"Je to knížka na ňuňání," zhodnotil hudebník a kreslíř Jan Vyčítal, který byl knize za sudičku. Pohádky prý moc nečte. Když přece jen po nějaké sáhne, tak jen tehdy, když ho upoutá výtvarná stránka knihy. "Jsem takový dojmolog. Mě musí upoutat nejdřív obrázky a přes ně se pak teprve dostanu k pohádkám," vysvětlil. Jinak si rád čte literaturu faktu, americké klasiky i současné české spisovatele. Vyčítal se sám v minulosti také chopil spisovatelského pera a napsal knížku Co mě nezabije, to mě přizabije. "V téhle době jsem dokončil druhý díl své knížky, který se jmenuje Co mě nezabije, to mě pošílí," dodal.


Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
so 23.12.2006 15:390 +
 
Dotace na elektormobilitu

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024