Výstavba městské sportovní haly Krašovská odstartovala

Město Plzeň zahájilo výstavbu nové sportovní víceúčelové haly Krašovská se zázemím, restaurací a vlastním parkovištěm.

weby uniweb

Hala je umístěna na okraji města v těsném sousedství areálu Krašovská Aktivity centrum na Košutce. V objektu bude možné hrát například badminton, házenou, florbal, malou kopanou, volejbal, basketbal či futsal, ale také provozovat aerobik nebo společenský tanec. Stavba má být dokončena v srpnu 2022, náklady představují 143 milionů korun bez DPH.

„Město dlouhodobě koncepčně podporuje volnočasové sportovní aktivity dětí, mládeže i dospělých. Tento nový víceúčelový objekt v Krašovské přispěje k rozšíření možností sportovat ve volném čase zájemcům nejen z Košutky, Bolevce a Lochotína, ale z celého území Plzně a blízkého okolí,“ uvedl plzeňský primátor Martin Baxa. Doplnil, že nová hala tak zaplní určitou mezeru v nabídce multifunkčních sportovních zařízení na území města 

„Součástí objektu bude i restaurace pro 70 osob s venkovní terasou. Budova zázemí a restaurace budou mít ploché střechy, vzniknou zde pobytové terasy v kombinaci se zelenou střechou. Hala bude mít vlastní parkoviště s 52 parkovacími stáními a možností zajíždění autobusu, nebudou chybět stojany pro cyklistická kola,“ popsal nový objekt první náměstek primátora Roman Zarzycký, jenž má sport ve své gesci. Doplnil, že na parkoviště povede nově vybudovaná účelová komunikace, která se napojí na Krašovskou ulici.  

Výška haly je devět metrů, maximální rozměr celé sportovní plochy je 23 x 70 m. „Hlavní vstup bude v centru jižní fasády. Hala bude vybavena navinovací sítí pro možné dělení na tři části, aby se zde mohly současně odehrávat různé sportovní aktivity. V hale vznikne také tribuna pro 200 diváků,“ popsala Veronika Krupičková, vedoucí Odboru správy infrastruktury Magistrátu města Plzně. Doplnila, že v objektu vznikne i malá tělocvična o ploše 10 x 10 metrů s vlastním vstupem, která má sloužit především pro tréninky a rozcvičování, případně jako taneční sál. V budově nebudou chybět šatny, prodejna i půjčovna sportovního zařízení.  

„Hala navazuje na východním okraji na park Zemník. Je navržena tak, aby nebránila pěším projít nebo cyklistům projet od sídliště a parku směrem k Chotíkovskému polesí a Krkavci. Proto bude vybudována stezka pro cyklisty a pěší podél jižní hranice nové haly s areálem Krašovská Aktivity centrum,“ dodala Veronika Krupičková.

Město předalo staveniště zhotoviteli ve čtvrtek 11. března 2021, stavba má být dokončena do 18 měsíců. Projektovou dokumentaci zpracovalo projectstudio8, s.r.o., zhotovitelem stavby je SDRUŽENÍ KRAŠOVSKÁ – POHL – IMOS Brno. Novou komunikaci a úpravu části Krašovské a napojení okružní křižovatkou bude řešit Správa veřejného statku města Plzně. Tyto práce plánuje zahájit na podzim 2021. .

Fotogalerie
STK Nepomucká

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ŠKODA PLUS referenční vozy

Hlavní zprávy

 

AUTO CB škoda plus
uniweb weby