Z plzeňského Škodalandu odstartuje v sobotu 3. retro jízda, aneb V čem jsme jezdili za socialismu

Zachovalé či renovované automobily a motocykly prodávané v ČSSR Mototechnou v období let 1948 – 1985 čeká 100 km dlouhá trasa nádhernou krajinou jižního Plzeňska a Klatovska. Výstava a odjezd těchto historických vozidel bude 13. srpna na parkovišti sportovního areálu Škodaland u Litické přehrady.

SEO UNIWEB

Veteránský sraz socialistických vozidel pořádaný Veterán Car Clubem Plzeň začíná v 8:30 hod. výstavou vozidel na parkovišti v plzeňském Škodalandu a o hodinu později již budou odjíždět první vozidla přes Litice na Dobřany. Další trasa povede přes různá místa jižního Plzeňska a Klatovska a po 15. hodině bude opět ve Škodalandu očekáván příjezd prvních vozidel. Následovat bude další výstava vozidel a vyhlášení výsledků.

„Chtěl bych zdůraznit, že tato akce není v žádném případě propagací bývalého režimu. Je to především sraz vozidel, které někteří aktivně užívali, ať již v produktivním věku či jako novopečení řidiči, automobilů, ve kterých se mnozí jako děti vozili, a která jsou pouze díky nadšencům dochována do dnešních let. Skládáme tím hold všem našim předkům, kteří se na jejich konstrukci a výrobě podíleli“, říká Milan Hampek z pořádajícího Veterán Car Clubu Plzeň.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
12.08.2016 12:001 +
 
auto cb fabia ihned k odběru

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb