Z reklamy na Fernet Citrus vznikla písnička

Půlminutová průvodní melodie televizní reklamy na Fernet Stock Citrus dokázala to, co se v Česku žádné jiné reklamní znělce ještě nepodařilo.


Půlminutová průvodní melodie televizní reklamy na Fernet Stock Citrus dokázala to, co se v Česku žádné jiné reklamní znělce ještě nepodařilo. Zaujala diváky natolik, že se její autoři, Dan Bárta a Filip Jelínek ze skupiny Illustratosphere, společně se Stockem Plzeň rozhodli nabídnout ji posluchačům jako skutečnou písničku.
„Po každém odvysílání reklamy v televizi se nám scházely ohlasy a žádosti o informace, kde je možné získat celou píseň z reklamy na Fernet Stock Citrus. Ta pochopitelně ale neexistovala. Nakonec bylo ohlasů takové množství, že se nám zdálo zajímavé, písničku doopravdy udělat,“ uvedla brand manažerka značky Fernet Stock Citrus Petra Rybyšarová.
Lidé ze Stocku Plzeň se s Danem Bártou a Filipem Jelínkem jednomyslně shodli – uděláme „přídavek“. Pak už měli práci hlavně muzikanti. Zavřeli se do studia a na základech původního hudebního materiálu složili nový, tentokrát již regulérní song „Citrus Feeling“. Délka tracku je 3,45 min.
V českém měřítku je to událost zcela ojedinělá a zřejmě bychom takových příkladů nenašli mnoho ani v zahraničí. Obvykle se totiž postupuje zcela opačně. Pro reklamu se vybere již dávno hotová, byť třeba zcela neznámá píseň. Pokud je reklama populární, může samozřejmě pomoci i kapele, která ji složila.
Citrus Feeling je nyní ve formátu mp3 ke stažení na webu www.citrus.cz, a to i jako vyzváněcí melodie do mobilního telefonu. Od počátku ledna bude písnička nasazena jako novinka v rozhlasových sítích Hitrádio a Fajn Radio, takže si ji budou moci poslechnout skutečně všichni. Illustratosphere zvažují, že pokud bude Citrus Feeling i nadále tak žádaná, zařadí ji na své příští řadové album a budou ji hrát na koncertech.
Premiéru Citrus Feeling podporuje Stock Plzeň i marketingově na city light vitrinách ve městech, ve vybraných kinech a klubech i titulkem při vysílání samotné televizní reklamy na Fernet Stock Citrus.


Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 21.12.2006 15:220 +
 
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq