Za drogový byznys dostal osm let

Plzeňskému vězni Miroslavu Kombercovi, který podle obžaloby za mřížemi prodával heroin, pervitin a marihuanu, prodloužil soud pobyt ve věznici na Borech o osm let.


Plzeňskému vězni Miroslavu Kombercovi, který podle obžaloby za mřížemi prodával heroin, pervitin a marihuanu, prodloužil soud pobyt ve věznici na Borech o osm let. Do výnosného obchodu byl údajně zapleten i dozorce Tomáš Forman, který je stíhán za zneužívání pravomoci veřejného činitele a nedovolené šíření drog. Píše to dnešní Právo.
Kombercovi, který si odpykává deset let za násilné delikty, měl trest vypršet na jaře 2008. Teď vyjde ven nejdříve v roce 2016.
Přísun drog měl pravidelný. Objednával je přes své známé v civilu pomocí ilegálně drženého mobilního telefonu. Známí mu pak drogy posílali do poštovní schránky, kterou údajně pronajal Forman. Odtud je prý dozorce vyzvedával a pronášel do věznice. Obžalovaný v cele narkotika sáčkoval a prodával spoluvězňům po 500 korunách za desetinu gramu, uvedla soudkyně Lenka Prýcová.
Kombercovu činnost, během níž si přišel ke statisícům korun, ukončila koncem roku 2003 velká policejní razie ve věznici. K jeho odhalení pomohla náhoda. "Obstaral si mobilní telefon, který byl odposloucháván v souvislosti s připravovaným ozbrojeným přepadením vězeňské eskorty s cílem osvobodit arménského vězně," upřesnila Prýcová.
Většina svědků z řad vězňů vypovídala u soudu proti Kombercovi v utajení. Svalnatý vězeň má totiž pověst bijce a už v průběhu vyšetřování se pídil po tom, kdo proti němu svědčil. Těmto lidem pak posílal motákem výhružky, píše list.
"Drogy jsem dostával při návštěvách od příbuzných," tvrdil před soudem a spolupráci s dozorcem popřel. Forman, který se nyní živí jako hutník, během řízení odmítal vypovídat. Kromě drog nosil vězňům alkohol a pochoutky.
Jeden z utajených svědků, jenž vystupoval pod jménem Josef Novotný a který bydlel s Kombercem na cele, řekl soudu, že Komberec z cely normálně telefonoval mobilem. "V noci mi několikrát telefonoval," uvedl do protokolu i Kombercův kamarád a podnikatel Tomáš Horák z Karviné. Rozsudek není pravomocný. Vězeň i státní zástupce se proti němu odvolali.


Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
22.12.2006 18:260 +
 
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024