Pokutu jedenáct tisíc korun musí zaplatit sedmačtyřicetiletá Eva Černá jako trest za to, že před šesti lety křivě nařkla z úplatkářství bývalého šéfa dopravní policie v Rokycanech Pavla Lehkého. Včera o tom rozhodl Okresní soud v Rokycanech.
Pokutu jedenáct tisíc korun musí zaplatit sedmačtyřicetiletá Eva Černá jako trest za to, že před šesti lety křivě nařkla z úplatkářství bývalého šéfa dopravní policie v Rokycanech Pavla Lehkého. Včera o tom rozhodl Okresní soud v Rokycanech. Černá tehdy napsala na něho anonym, že je zkorumpovaný a dopis poslala jeho nadřízeným. Soud ji shledal vinnou z trestného činu křivého obvinění a pokud pokutu nezaplatí, hrozí jí tři měsíce vězení. Poslala ručně psaný anonymní dopis na Západočeskou policejní správu do Plzně, ve kterém uvedla, že major Lehký si nechal přislíbit úplatek za přednostní zaevidování motorového vozidla. K tomu připojila ústřižek složenky na 1500 korun adresovaný do bydliště Lehkého a jako odesílatele uvedla smyšlené jméno a adresu. Policista peníze ihned po doručení odevzdal a informoval nadřízené.
Že pisatelkou anonymu je Černá, která se tím chtěla policistovi údajně pomstít za to, že odmítl instalovat dopravní značku parkoviště před jejím novinovým stánkem, zjistili kriminalisté později.
Ať vám nic neunikne!
Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.