Za nástražný systém v Horšovském Týně padla obžaloba

Muž v únoru umístil k bytovému domu podomácku vyrobený nástražný výbušný systém. Státní zástupce podal obžalobu.


Dne 19. února 2024 po dvaadvacáté hodině bylo na tísňové lince 158 přijato oznámení o výbuchu v obci Horšovský Týn, kdy došlo ke zranění jednoho muže. Díky pečlivému a intenzivnímu prověřování případ kriminalisté objasnili a dne 6. března zahájili trestní stíhání třicetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání zločinu obecné ohrožení v jednočinném souběhu se zločinem těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu.

Těch se měl dopustit tím, že vedle vchodových dveří bytového domu v Horšovském Týně umístil nástražný výbušný systém, na který si nakoupil všechny potřebné kovové součástky a odpalovací zařízení a který sám sestavil, a když poté ve večerních hodinách přišel poškozený ke dveřím, dálkovým ovladačem aktivoval podomácku vyrobený nástražný systém. Výbuch poté poškozenému způsobil zranění. Motivem měly být osobní spory mezi oběma muži. Kriminalisté státnímu zástupci spolu se spisovým materiálem podali i podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Soud s návrhem státního zástupce souhlasil, a tak je obviněný stíhaný vazebně.

V těchto dnech krajští kriminalisté státnímu zástupci doručili návrh na podání obžaloby. Státní zástupce dnes k okresnímu soudu podal na výše zmiňovaného muže obžalobu.  

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Dotace na elektormobilitu

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq