Za pyrotechniku i vhozený kelímek na brankáře jsou fandové obviněni

Opakované užívání pyrotechniky nastalo v rámci 18. kola naší domácí soutěže 10. prosince loňského roku, ve kterém Viktoria Plzeň hostila na svém stadionu České Budějovice.


Domácí sice vyhráli jasně 5:0, sportovní zážitek ale bohužel narušovalo používání pyrotechniky ze strany hostujících fanoušků. Policisté zaevidovali celkem 4 případy, kdy tři z nich byly v rovině přestupku a oznámeny správnímu orgánu. Jeden fanoušek však pyrotechniku na hrací plochu vhazoval opakovaně a zápas kvůli tomu musel být dvakrát přerušen. Zde tedy došlo k naplnění skutkové podstaty trestného činu výtržnictví, ze kterého byl 19. března letošního roku muž obviněn.

Dalším podobným případem výtržnictví se policisté zabývali při osmifinále Evropské konferenční ligy, kde Viktoria 14. března v odvetě přivítala na svém stadionu ve Štruncových sadech švýcarský celek Servette. Při prvním poločasu jeden z fanoušků domácího celku vhodil na hrací plochu plastový kelímek, kterým zasáhl brankáře hostí. Hra musela být přerušena a následovalo ošetřování brankáře. Podezřelý muž byl policisty ustanoven a 8. dubna letošního roku byl taktéž obviněn z trestného činu výtržnictví.

ilustrační foto: fcv 

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Nový Superb

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka