Za plovoucím stromem na Borské přehradě dojdou děti s lampiony

Čtyři metry vysoký vánoční strom na plovoucích pontonech se rozzáří na hladině Borské přehrady už podruhé. Tentokrát za účasti veřejnosti.

weby na míru UNIWEB

„Městský obvod Plzeň 3 proto všechny občany zve 1. prosince na dobrodružnou cestu se světýlky. Průvody s lampiony a baterkami směrem na Borskou přehradu vyrazí hned ze čtyř míst, kde budou čekat průvodci,“ zve malé i velké starosta MO Plzeň 3 David Procházka s tím, že teplé oblečení a nějaké to světýlko, je pro účast na akci naprostou nezbytností. 

Sraz je v 16.45 v Borském parku u laviček naproti Hotelové škole, na Výsluní na křižovatce Zářijové a Červencové ulice u nástěnky, na Valše u kruhového objezdu v Dobřanské ulici a v 17.00 v Liticích u hasičské zbrojnice. 

„Na konci cesty čeká děti diplom a malé překvapení. Cíl je v areálu Škodalandu, kde bude od 17 hodin občerstvení, prodej drobného vánočního zboží, čtyři stanoviště s vánočními tradicemi a fotokoutek,“ popisuje místostarosta MO Plzeň 3 Ondřej Ženíšek.

Vyrazit na místo lze také městskou hromadnou dopravou, která bude v době konání akce navýšena a může všechny, kdo přišli s průvodem odvézt zpět. Přijet lze samozřejmě i vozem po své vlastní ose. V 18 hodin navodí adventní atmosféru vystoupení trubačů s koledami a v půl sedmé se na vodní hladině rozzáří vánoční strom. 

„Ten bude, stejně jako v loňském roce ozdobený osmi metry světelného řetězu, girlandami a světelnými hvězdami,“ říká místostarosta MO Plzeň 3 Pavel Šrámek. Jako ponton pro konstrukci stromku slouží staré molo, které bylo v minulosti využíváno u půjčovny loděk.

„Rád bych, aby se z této první akce stala další vánoční tradice, při které se v adventním čase společně setkáme,“ dodává starosta David Procházka. 

NetConcert Music by Frank Zappa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
PolyMedia

Hlavní zprávy

 

NetConcert George Duke Band
uniweb weby