Žáci, dobrovolníci i učitelé se pustili do šití roušek

Na dvou středních školách v Plzeňském kraji se naplno rozběhla výroba roušek.

Jarní servisní akce AUTO CB

Na Střední škole živnostenské v Plané šije 25 dobrovolníků na Integrované střední škole živnostenské v Plzni dalších 12.

„Ke středečnímu dni pracuje na výrobě roušek dobrovolně 20 zaměstnanců a 5 žáků. Část výroby a hlavně příprava materiálu probíhá v učebně odborného výcviku Střední škole živnostenské v Plané, část se šije na základní škole a ostatní výroba je doma na zapůjčených šicích strojích. Pět šicích strojů bylo zapůjčeno na krajský úřad Plzeňského kraje. Předpokládaná výroba do pátku je cca 500 ks. První vyrobené kusy byly předány starostce města Planá, další roušky dostane nemocnice sv. Anna, a to cca 150 ks. Dětský domov Planá dostal materiál a šicí stroj a vyrobí si roušky sami, stejně tak Dům s pečovatelskou službou v Plané,“ shrnuje náměstkyně hejtmana pro oblast školství a cestovního ruchu Ivana Bartošová a dodává, že město Planá má požadavek na dalších cca 100 ks, zbylé roušky obdrží v pátek Plzeňský kraj.

Výroba roušek probíhá i na Integrované střední škole živnostenské v Plzni, na odloučeném pracovišti v Křimické ulici v Plzni. Tady byl včera zahájen zkušební provoz a dnes se zapojilo do šití šest žákyň školy, čtyři učitelé a dva dobrovolníci, kteří se registrovali na webu Plzeňského kraje. Do středečních 10:00 se zde vyrobilo 100 ks roušek. Zatím bylo 50 ks roušek předáno městu Plzeň, další vyrobené roušky budou předány MŠ Zahradní v Domažlicích.

„Všem dobrovolníkům patří naše veliké poděkování a budeme rádi, když se přihlásí další,“ dodává náměstkyně. Dobrovolníci se mohou hlásit na webu Plzeňského kraje: https://www.plzensky-kraj.cz/covid-19-vyzva-plzenskeho-kraje-evidence-dobrovol-1

Fotogalerie
The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 19.03.2020 10:060 +
 
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka