Začíná 19. ročník soutěže Stavba roku Plzeňského kraje

Nový ročník veřejné soutěže Stavba roku Plzeňského kraje vyhlásil hejtman Rudolf Špoták spolu s partnery soutěže, spoluvyhlašovateli a zástupci odborné poroty.

potisk adapt print

Od teď až do 27. května 2022 se do soutěže mohou přihlašovat stavby dokončené na území kraje v roce 2021. Přihlášená díla se budou ucházet o titul Stavba roku Plzeňského kraje a dalších pět udělovaných cen. Záštitu letošní soutěži udělilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR.

Začal 19. ročník soutěže Stavba roku Plzeňského kraje, ve kterém budou oceněna nejlepší stavební díla uplynulého roku. Odborná porota bude posuzovat novostavby, rekonstrukce, stavby pro bydlení, dopravní a inženýrské stavby, sportovní a volnočasové stavby a veřejná prostranství, které byly zkolaudované nebo uvedené do provozu v roce 2021. Přihlásit je do soutěže mohou jejich vlastníci, zhotovitelé, investoři nebo projektanti.

„Každoročně je do soutěže zapojeno velké množství staveb, v loňském roce dokonce rekordní počet čtyřiceti. Věřím, že jako kraj se máme čím chlubit a návštěvníkům nabízíme mnoho zajímavých míst. Vzpomeňme například z loňských vítězů dostavbu ambitu Mariánské Týnice, klenotu našeho kraje. A samozřejmě jako rodák z Domažlicka rád připomenu dalšího loňského vítěze, a tím je Kulturní centrum – Pivovar Domažlice. Těším se, jaké nové stavby budou v letošním ročníku soutěžit a věřím, že přilákají do Plzeňského kraje nemalé množství návštěvníků,“ uvedl hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.

Přihláška musí být podána nejpozději 27. května 2022 a to včetně požadovaných příloh a dokumentace, které jsou specifikované v podmínkách soutěže. Všechny přihlášené stavby následně posoudí sedmičlenná porota a nominuje z nich ty, které postoupí do klání o ceny. Titul Stavba roku Plzeňského kraje pak může porota udělit v každé ze sedmi soutěžních kategorií, stejně tak má ale právo titul vůbec neudělit. Stavby mohou získat také Cenu poroty, Cenu hejtmana Plzeňského kraje, Cenu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a Cenu Svazu podnikatelů ve stavebnictví. 

Již tradičně vybere svého vítěze také veřejnost. Stavba s nejvyšším počtem hlasů v internetovém hlasování si odnese Cenu veřejnosti. Partnerem soutěže a Ceny veřejnosti je společnost EUROSOFTWARE, s.r.o. z Plzně.

„Na soutěž Stavba roku Plzeňského kraje jsme velmi hrdí, protože je příkladným způsobem pomoci stavebnictví i zhotovitelským firmám spolu s investory a projektanty. Přispívá totiž k pozitivnímu vnímání jejich práce a k veřejné prezentaci kvalitních staveb,“ sdělil Stephan Kronmüller, zakladatel a jednatel společnosti EUROSOFTWARE, s.r.o. „Tuto soutěž podporujeme už čtvrtým rokem, ale město Plzeň a celý náš kraj spoluutváříme již 25 let. Čtvrt století jsme jeho součástí,“ doplnil Stephan Kronmüller.

Předávat se bude také Cena ČKAIT Plzeňského kraje, jejímž cílem je vyzdvihnout kvalitní stavební a technologické inženýrské návrhy. Komu poputuje, se bude vybírat ze staveb přihlášených dle soutěžních podmínek vyhlášených Oblastní kanceláří ČKAIT.

„Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě slaví v letošním roce 30 let od svého založení. Jsme rádi, že budeme moci v Plzeňském kraji oslavit naše výročí vyhlášením Ceny ČKAIT Plzeňského kraje v rámci slavnostního večera soutěže Stavby roku našeho kraje,“ řekl Robert Špalek, předseda představenstva ČKAIT. „Je pro nás velkou ctí, že jsme spoluvyhlašovateli této soutěže společně s Plzeňským krajem a dalšími partnery. Cena ČKAIT není konkurencí hlavní soutěže, ale naopak umožňuje vyniknout i dalším činnostem spojeným s investiční výstavbou, které jsou jinak ve stínu designu a velkých investic. Veřejnost většinou uchvátí celkový vzhled stavby, za kterým se ale skrývají i další dílčí a unikátní inženýrská řešení, o kterých se většinou nikdo nedozví. Jejich představení by mělo být jedním z úkolů Ceny ČKAIT,“ vysvětlil Robert Špalek.

Výsledky soutěže Stavba roku Plzeňského kraje budou slavnostně vyhlášeny 8. září 2022.

V loňském 18. ročníku se do soutěže přihlásilo 40 staveb. Z nich tři vítězové si odnesli titul Stavba roku Plzeňského kraje – dostavba východního ambitu Mariánské Týnice, Kulturní centrum – Pivovar Domažlice a atriový dům ve svahu v Plzni.
 
Podmínky soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2021 a další informace jsou k dispozici
na www.stavbarokupk.cz.

Poznámka redakce: Zemní kabelové šachty Langmatz doporučujeme jako chytré řešení inženýrské výstavby ve městech.

NetConcert Angelique Kidjo

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
ne 03.04.2022 14:050 +
 
Abonentní koncert 2

Hlavní zprávy

 

NetConcert George Duke Band
uniweb weby