Dnes začíná v Diecézním muzeu výstava ukradených památek, které zloději odcizili od roku 1989 v církevních objektech v západních Čechách.
Dnes začíná v Diecézním muzeu výstava ukradených památek, které zloději odcizili od roku 1989 v církevních objektech v západních Čechách. Cílem výstavy je zdokumentovat část škod a představit některá navrácená umělecká díla. Od roku 1995 zaevidovala policie 483 vloupání do církevních objektů. Při každém takovém barbarském nájezdu se ztratilo průměrně pět kusů movitých památek. Výstavu Ukradené památky finančně podpořila nadace 700 let města Plzně, odbor kultury Magistrátu města Plzně, referát kultury Krajského úřadu Plzeňského kraje a řada sponzorů. Kromě Policie ČR na výstavě spolupracoval Státní památkový ústav, Západočeská galerie, Západočeské muzeum a Atelier Soukup. Zahájení dnes v 17 hodin uvede biskup František Radkovský.
Ať vám nic neunikne!
Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.
Městský obvod Plzeň 1 se nachází na severu Plzně a patří k největším obvodům města. Zahrnuje části jako Bolevec, Lochotín, Vinice, Roudná nebo Košutka. Tato oblast je známá svou bohatou zelení, příměstskou rekreací u boleveckých rybníků i kvalitní občanskou vybaveností. Obvod Plzeň 1 nabízí příjemné bydlení, rozvíjející se infrastrukturu a dobré spojení do centra města.