Zájem o očkování v kraji roste. Zapojuje se i stále více praktiků

Během několika dní po otevření očkovacího místa v bývalém obchodním centru Prior, určeného pro neregistrované zájemce o očkování, hlásí zdravotníci enormní zájem lidí se nechat naočkovat.

porsche bory 2022

Za první týden jeho fungování, od 29. listopadu do 3. prosince 2021, zde bylo podáno celkem 1 743 dávek. Z toho bylo 417 prvních dávek, což představuje 27 procent ze všech podaných dávek. Druhých dávek bylo aplikováno 89, tedy zhruba 5 procent. Zbytek tvořily třetí posilovací dávky.

„Od samého začátku očkování bylo naším cílem, aby k němu měl každý zájemce co nejsnadnější přístup. Otevření očkovacího centra v bývalém Prioru tak byl další logický krok. Počty naočkovaných v prvním týdnu ukazují, že lidé o očkování zájem mají, a jsem za to moc ráda,“ říká hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová a dodává: „Také mě těší, že se do očkování zapojuje stále více praktických lékařů. Tak jako se někdo chce naočkovat co nejrychleji, k čemuž slouží právě očkovací centra, jiný se o něm chce více poradit, třeba i vzhledem ke svému zdravotnímu stavu.“

V OČKOVACÍM CENTRU BEZ REGISTRACE v Plzni se  očkovalo všemi dostupnými vakcínami. Největší zájem byl o vakcínu BIONTECH/PFIZER, které bylo vyočkováno celkem 1220 dávek. Dále bylo vyočkováno 359 dávek vakcíny MODERNA a 164 dávek JOHNSON &\JOHNSON. V součtu s jinými očkovacími centry pak bylo v minulém týdnu v Plzeňském kraji naočkováno  4 359 neregistrovaných osob.

K dnešnímu dni bylo již celkem podáno 737 273 vakcín. Dokončené očkování oběma dávkami  má 346 812 lidí a třetí posilující dávku má aplikovánu 48 217 osob. Na plné obrátky očkují i mobilní týmy, které ve sledovaném období 29. listopadu až 3. prosince 2021 naočkovaly celkem 706 osob. V současné době očkuje v Plzeňském kraji z 320 už 178 praktických lékařů.

OČKOVACÍ MÍSTO BEZ REGISTRACE

Americká třída, budova bývalého Prioru, později malého Tesca, nad prodejnou Lidl, provozuje ji EUC Klinika Plzeň

Otvírací doba: všední dny 8 – 16 hodin

V provozu jsou samozřejmě také všechna ostatní očkovací místa. 


Lite Plzeň

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
porsche plzeň

Hlavní zprávy

 

NetConcert Bobby Shew
uniweb weby