Západočeské muzeum se zaměří na milování zvířat

Výstava podává ucelený přehled o způsobech rozmnožování zvířat, vysvětluje výhody a nevýhody jednotlivých rozmnožovacích strategií – tedy důvody, které vedly k jejich evoluci.

potisk adapt print

Jádrem výstavy jsou kvalitní fotografie a sbírkové předměty doplněné vysvětlujícím textem, který je založen na nejnovějších vědeckých poznatcích. Vysoká je jak informační, tak i estetická hodnota výstavy. Ta je místy pojata zábavnou formou, s několika hravými prvky, které mají návštěvníka zaujmout, ale zároveň i poučit.

 „Návštěvníci si třeba mohou sestavit profil svého ideálního partnera, nebo si na interaktivní obrazovce vyzkoušet výběr partnera podle jeho tváře. Také se mohou zaposlouchat do různých zvířecích písní lásky, zkusit odhadnout, kdo z dvojice zvířat je samec a kdo samice, nebo jen pozorovat dvoření u ryb či životní projevy brouků, hlemýžďů a strašilek v akváriích a teráriích. Ve fotopointu se mohou vyfotit v podobě lva či lvice, nebo si zazávodit s modely spermií na lanech o to, která (kdo) oplodní vajíčko a zda se tedy narodí chlapeček nebo holčička“, sděluje kurátor výstavy RNDr. Roman Vacík.

Tato výstava je atraktivní nejen pro rodiny s dětmi ale i pro dospělé návštěvníky. Hlavní cílovou skupinou jsou žáci 2. stupně ZŠ a studenti středních škol. Výstava vznikla ve spolupráci s Vlastivědným muzeem v Olomouci.

Milování v přírodě: průvodce intimním životem zvířat

Západočeské muzeum v Plzni, Kopeckého sady 2, Plzeň
28. 8. 2020 – 3. 1. 2021, otevřeno úterý až neděle: 10.00 – 18. 00 hodin

Slavnostní zahájení výstavy se uskuteční ve čtvrtek 27. 8. 2020 v 17.00 hodin ve výstavním sále 1 Západočeského muzea v Plzni, Kopeckého sady 2, Plzeň.

weby uniweb zprávy

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Eastwood Symphonic

Hlavní zprávy

 

Dacia - Ihned k odběru
uniweb weby