Zastupitelé si prohlédli Besedu

Jak pokračuje první etapa rekonstrukce Měšťanské Besedy v Plzni se dnes šli podívat zastupitelé. Viděli už v podstatě hotové prostory, ale i místa, kde se intenzivně pracuje.

obrázek: Zastupitelé si prohlédli Besedu
Jak pokračuje první etapa rekonstrukce Měšťanské Besedy v Plzni se dnes šli podívat radní a zastupitelé. Viděli už v podstatě hotové prostory, ale i místa, kde se intenzivně pracuje. Zatím plzeňská radnice do rekonstrukce historicky cenného objektu vložila 90 milionů korun a celkem náklady přesáhnou čtvrt miliardy.
    Měšťanskou Besedu Plzeň koupila za 30 milionů od plzeňské Škodovky. Okamžitě musela zrekonstruovat kotelnu a topení. V polovině loňského roku pak začala první etapa oprav Besedy – tanečních sálů, technického kabinetu, salonků a restaurace. Dosud bylo proinvestováno 90 milionů korun.
    Celkové náklady na rekonstrukci Měšťanské Besedy se plánují na více než 250 milionů korun. Peníze jdou z městské kasy i když několik málo milionů přidalo Ministerstvo kultury. Prostory zrekonstruované v první etapě mají začít Plzeňanům sloužit letos v září.

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články