Zastupitelstvo Trojky zasedlo poprvé v historii online

Jednání zastupitelstva vedené online si jako první v Plzni vyzkoušeli členové zastupitelstva centrálního plzeňského obvodu, a to ve středu 24. února 2021.

jaro auto cb

Dosud žádné jednání obvodních zastupitelstev a ani jednání Zastupitelstva města Plzně nebylo videokonferenčně zrealizováno.   Platná omezení a také zejména ochrana zdraví přivedla vedení obvodu k rozhodnutí technicky zajistit jednání na dálku.

„Nechtěli jsme rušit a přesouvat jednání zastupitelů na pozdější termín a také jsme potřebovali schválit důležitá usnesení ekonomického charakteru, a proto jsme jako první z plzeňských obvodů využili videotechniky k našemu jednání,“ informuje David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu. „Několik dní jsme prověřovali možnosti techniky, testovali videopřenos přes počítače a chytré telefony zastupitelů tak, aby fungoval bez problémů a jsem rád, že vše klaplo,“ dodává David Procházka.

Prostřednictvím videokonference jednali zastupitelé 90 minut. Další jednání Zastupitelstva městského obvodu Plzeň 3 bude na pořadu 28. dubna a bude opět záležet na epidemiologické situaci, zda se zastupitelé sejdou k osobnímu jednání, či opět využijí videotechniky.

„Zasedání Zastupitelstva městského obvodu Plzeň 3 se konalo online, hurá, konečně! Piráti apelovali na pořádání online zastupitelstva už při první vlně koronaviru, aby se tak občan mohl připojit online k jednání zastupitelstva. Vítáme, že to Rada městského obvodu Plzeň 3 v čele se starostou nyní provedla,“ řekl Pavel Šrámek, zastupitel Městského obvodu Plzeň 3.

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
STK Nepomucká

Hlavní zprávy

 

weby uniweb
uniweb weby