Zdravotníci, hasiči i dobrovolníci v charitě povečeří vodárenského kapříka

Plzeňská vodárna děkuje lidem, kteří dlouhodobě nasazují své síly v boji s covidem a daruje jim stovky vánočních kaprů na štědrovečerní stůl ze Sádek Plzeň v areálu úpravny vody na Homolce.

weby uniweb

Voucher na kapra doplňuje vodárna i praktickou síťovkou, aby se ryby pohodlně dostaly do těch správných kuchyní.

Celkem 381 kaprů putuje ze Sádek Plzeň v areálu VODÁRNY PLZEŇ a.s. v Plzni na Homolce zdravotníkům z covid oddělení do FN Plzeň, hasičům z KZS Plzeňského kraje, zaměstnancům a dobrovolníkům Mezigeneračního a dobrovolnického centra TOTEM,  z.s. a dobrovolníkům v charitních službách. Je to dar VODÁRNY PLZEŇ a.s. lidem, kteří dlouhodobě nasazují své síly v boji s covidem.

„Berte to prosím jako náš výraz vděku za vaši namáhavou práci, úsilí a obětavost, která vůbec není samozřejmá. Vážíme si jí, víme o vás a chceme vás tímto dárkem alespoň trochu podpořit. Děkujeme,“ vzkazuje generální ředitel VODÁRNY PLZEŇa.s. Jiří Kozohorský lidem, kteří budou i o Vánocích pracovat na odděleních s nepřetržitým provozem a starat se o ty, kteří to právě potřebují.

Předseda představenstva VP a.s. a technický náměstek primátora Pavel Šindelář připomněl, že víc než kdy jindy je právě nyní důležitá solidárnost a ochota pomáhat. „Vodárna Plzeň je součástí kritické infrastruktury a děkuji i jejím zaměstnancům za zodpovědný přístup k práci. Plzeňanům garantujeme stoprocentní kvalitu vody,“ zdůraznil Pavel Šindelář.  

Pracovníci covidového centra FN Plzeň si už převzali 300 voucherů na vodárenské kapry.  

„Velmi si tohoto dárku pro tradiční štědrovečerní stůl vážíme. Naše zdravotníky potěší sebemenší poděkování, kapří dar mnohé z nich velmi dojal. Moc děkujeme za tento projev díků a věříme, že spolupráce s Vodárnou Plzeň bude pokračovat i v příštím období, v jiné formě a bez covidu,“ uvedl ředitel FN Plzeň Václav Šimánek.

31 voucherů na ryby obdrželi krajští hasiči, s nimiž spolupracuje VODÁRNA PLZEŇ a.s. dlouhodobě, například v roce 2019 při ekologické havárii na Drnovém potoce. Právě profesionální a dobrovolní hasiči tehdy pomohli vybudovat zařízení pro náhradní čerpání vody z Radbuzy, protože hrozilo, že Úhlavou by přitekly nebezpečné chemikálie až do úpravny vody na Homolce.

Padesátka kapřích voucherů směřuje k charitním dobrovolníkům a do dobrovolnického centra TOTEM, z.s., které je útočištěm převážně seniorů. „Covidová doba je už dlouhá a únavná a my jsme tu proto, abychom ji pomohli seniorům prožít, ne jen přežít,“ potvrdila ředitelka TOTEMu Vlastimila Faiferlíková. Díky TOTEMovým pracovníkům má centrum i za covidu alespoň ´virtuálně´ otevřeno a jeho klienti se mohou zúčastňovat různých aktivit třeba přes počítač. „Naučili jsme je s počítačem pracovat, umějí si poradit a jsou aktivní. Naši dobrovolníci podporují osamělé seniory v domácnostech a zajišťovali doprovody na očkování, jsou všude tam, kde je třeba.“ dodala Vlastimila Faiferlíková.

NetConcert Music by Frank Zappa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
PolyMedia

Hlavní zprávy

 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion
uniweb weby