Ze Slavie přichází stoper Mohamed Tijani, Viktoria už trénuje

Další letní posilou Viktorie Plzeň se stává čtyřiadvacetiletý stoper Mohamed Tijani, který přichází ze Slavie Praha a s klubem podepsal smlouvu na tři roky. Do přípravy týmu se zapojí v pondělí.

weby uniweb

Čtyřiadvacetiletý stoper Mohamed Tijani se narodil v Abidžanu, ale reprezentuje Benin, v jehož dresu si nedávno odbyl premiéru v zápase Poháru afrických národů. Prošel mládeží španělského klubu Rayo Vallecano a v Česku poté působil ve Vyškově a Jihlavě, odkud přestoupil do Slavie. Následovala hostování v Liberci a v Teplicích, kde strávil jarní část uplynulého ročníku. Nyní se urostlý fotbalista stává hráčem Viktorie, s níž dnes podepsal tříletý kontrakt.

„Jsem rád, že se příchod Tijaniho podařilo dotáhnout. Jde o posilu do defenzivy, chceme mít na všech postech velkou konkurenci a být co nejlépe nachystáni na start sezony, ve které nás již za měsíc čeká 2. předkolo Ligy mistrů,“ uvedl Adolf Šádek, generální ředitel klubu. 

„Jde o hráče s výbornými fyzickými předpoklady, který je urostlý, soubojový a přesto s velmi kvalitní rozehrávkou, klidem a přehledem ve hře,“ dodal k nové posile trenér Michal Bílek.

Vzhledem k tomu, že má Mohamed Tijani za sebou reprezentační sraz, připojí se do přípravy týmu hned po víkendu, tedy v pondělí. „Na nový tým se těším, angažmá ve Viktorii je pro mě velkou výzvou. Chtěl bych zde zažít velké zápasy a pomoci týmu do základní skupiny evropských pohárů,“ prohlásil čtyřiadvacetiletý fotbalista.

Viktoria zahájila letní přípravu

Viktoria Plzeň zahájila letní přípravu na sezonu 2022/2023, v níž ji kromě ligových bojů čekají i předkola Ligy mistrů.

Během středy a dnešního dopoledne absolvovali všichni hráči zátěžové testy i povinné zdravotní prohlídky. Po obědě pak trenér Michal Bílek přivítal své svěřence na úvodním společném tréninku, který se konal tradičně v tréninkovém areálu v Luční ulici.

Do přípravy se již zapojily všechny letní posily – Jan Kliment, Martin Jedlička, Václav Pilař, Kristi Qose, Filip Čihák a čerstvě také Mohamed Tijani, který se zapojí do přípravy v pondělí.

Nechyběli ani navrátilci z hostování či mladíci z vlastní líhně Alexandr Sojka a Tomáš Jedlička. Do přípravy s Viktorií se zapojil i Libor Holík, který dostal svolení od Jablonce a v nejbližších dnech by mělo být dotaženo jeho angažmá v Doosan Areně.

Reprezentanti Milan Havel, Jindřich Staněk a Lukáš Kalvach dostali po návratu ze zápasů Ligy národů volno a k týmu se připojí v příštím týdnu, konkrétně ve středu 22. června.

Naopak přípravu s Viktorií již nezahájí Pavel Šulc a Michal Hlavatý, kteří mají svolení začít se připravovat s Jabloncem, respektive Pardubicemi.

První dva týdny se bude tým připravovat v domácích podmínkách, kdy sehraje celkem 4 utkání v blízkém okolí Plzně. První zápas čeká viktoriány hned v sobotu, kdy se v Žákavě představí proti Klatovům. Následně odehraje druhé utkání s Karlovými Vary a vrcholem bude atraktivní duel českého a slovenského mistra Slovanu Bratislava, které budou hostit Dobřany. Na závěr domácí přípravy odehraje Viktoria zápas s druholigovým Táborskem.

„Na všechny zápasy přivezeme fanouškům mistrovský pohár a ve speciálním fotokoutku se s ním budou moci vyfotit. Pokud to bude možné, připravíme vždy i malou autogramiádu. Naším cílem je, abychom tímto poděkovali všem našim fanouškům v širokém okolí za jejich podporu,“ uvedl mluvčí klubu Václav Hanzlík.

V neděli 3. července se celá výprava odebere do rakouského Westendorfu na finální část přípravy. Pod alpskými štíty odehrají svěřenci Michala Bílka tři duely – s rumunským klubem FC Botosani, belgickým Sint-Truidenem a generálku s Besiktasem Instanbul. 12. července se pak tým vrací domů do Plzně a hned o týden později vstoupí do sezony duelem 2. předkola Ligy mistrů na hřišti jednoho z dvojice HJK Helsinki/RFS Riga. Odveta v Doosan Areně je na programu o týden později.

KÁDR FCVP PRO LETNÍ PŘÍPRAVU 2022

BRANKÁŘI

Jindřich Staněk (zapojí se později)

Marián Tvrdoň

Martin Jedlička

OBRÁNCI

Lukáš Hejda

Luděk Pernica

Radim Řezník

Filip Čihák

Libor Holík

Mohamed Tijani

Milan Havel (zapojí se později)

Robin Hranáč (v rekonvalescenci)

Filip Kaša (v rekonvalescenci)

ZÁLOŽNÍCI

Aleš Čermák

Jan Kopic

Kristi Qose

Dominik Janošek

Miroslav Káčer

Lukáš Kalvach (zapojí se později)

Šimon Falta

Václav Pilař

Ondřej Mihálik

Pavel Bucha

Jhon Mosquera

Modou Ndiaye

Alexandr Sojka

ÚTOČNÍCI

Tomáš Chorý

Jan Kliment

Matej Trusa

Tomáš Jedlička

ZMĚNY V KÁDRU

Přišli: Václav Pilař (Jablonec), Kristi Qose (Karviná), Martin Jedlička (Dunajská Streda), Jan Kliment (Wisla Krakov), Filip Čihák (Pardubice), Libor Holík (v jednání, Jablonec), Mohamed Tijani (Slavia)

Odešli: Jean-David Beauguel (konec smlouvy), Aleš Hruška (konec smlouvy), Eduardo Santos (konec host.), Jan Sýkora (konec host.), Václav Míka (host. Pardubice), Dominik Sváček (host. Liptovský Mikuláš), Michal Hlavatý (příprava s Pardubicemi), Pavel Šulc (příprava s Jabloncem),

Hráči, u kterých se řeší angažmá (nezapojili se do přípravy): Matěj Hybš, Šimon Gabriel, Lukáš Matějka, Joel Kayamba, Marko Alvir

HARMONOGRAM LETNÍ PŘÍPRAVY

15. 6. zahájení přípravy

15. 6. los 2. předkola LM

18.6. 10:30 - FCVP – Klatovy (Žákava)

22.6. 16:30 - FCVP – Karlovy Vary (Touškov)

28.6. 16:30 - FCVP – Slovan Bratislava (Dobřany)

1.7. 11:00 - FCVP – Táborsko

3.7. odjezd do Westendorfu

5.7. FCVP – Botosani (18:00 ve Westendorfu)

8.7. FCVP - Sint-Truiden (18:00 ve Westendorfu)

12.7. Besiktas Istanbul (16:00 v Kufsteinu)

19.7./20.7. - 2. předkolo LM na hřišti HJK Helsinki / RFS Riga

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Abonentní koncert 2

Hlavní zprávy

 

NetConcert Angelique Kidjo
uniweb weby