Ze Stříbra k dálnici D5 se už jezdí bezpečněji

Řidičům usnadní jízdu a přispěje k větší bezpečnosti nově dokončená a zprovozněná stavba úseku silnice II/230 ze Stříbra směrem na dálnici D5.


Stavba nové silnice je významná z dopravního hlediska nejen pro město Stříbro, ale i pro jeho okolí. Součástí projektu byla přeložka silnice ll/230 v úseku Stříbro – lesní oblast Jirná v délce 1 341 m, přeložka silnice ll/605 v délce 107 m a napojení stávajících úseků silnice ll/605 a původní silnice ll/230 na přeložku silnice ll/230 ve formě dvou stykových křižovatek. Dále bylo řešeno připojení sjezdů na polní cesty k zajištění obsluhy přilehlých pozemků, výstavba retenční nádrže a potrubních propustků, přeložka vodovodu a výstavba obkladní gabionové zdi v délce 62 m.

Součástí stavby byla také výstavba odvodňovacího systému silnice, výsadba zeleně, rekultivace části staré silnice a zhotovení nového svislého a vodorovného dopravního značení.

Celou přeložku, kterou ve velmi vysoké kvalitě realizovala firma Berger Bohemia a.s., spolufinancoval Plzeňský kraj a Evropská unie částkou 96 milionů korun.

„Jedná se o první část nového propojení města Stříbra a dálnice D5 s cílem zkrácení délky, vyrovnání oblouků a rozšíření komunikace II/230 ze Stříbra na dálnici D5. Tyto stavební úpravy zajistí v první řadě zvýšení bezpečnosti silničního provozu a zejména nákladní kamionové dopravy, jejíž četnost se stále zvyšuje. Druhá část napojení této silnice se intenzivně projekčně připravuje,“ uvedl náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro dopravu Pavel Čížek.

Dokončený úsek silnice byl pro veškerý dopravní provoz otevřen v pondělí 11. května 2020 v 18:00 hodin.

Fotogalerie
Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
15.05.2020 12:010 +
 
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq