Zelení zeštíhlí plzeňský Magistrát

Zrušit čtyři úřady Magistrátu města Plzně, propustit 11 lidí a ušetřit tak tři milion korun ročně – to je záměr Strany zelených.

obrázek: Zelení zeštíhlí plzeňský Magistrát
Zrušit čtyři úřady Magistrátu města Plzně, propustit 11 lidí a ušetřit tak tři milion korun ročně – to je záměr Strany zelených. Existence úřadů podle ní totiž odporuje zákonům. Zároveň chtějí Zelení zvýšit kontrolu a zprůhlednit řízení městských podniků jako jsou Plzeňský Holding nebo Správa veřejného statku města.
     Strana Zelených tvrdí, že existence magistrátních úřadů Ekonomického, Technického, Vnitřních věcí a Služeb obyvatelstvu odporuje zákonům a proto je chce zrušit. Podle předsedy Krajské rady Ivana Čipery jsou úřady v rozporu se zákonem o obcích. Podle něj to vyplývá jak z názorů právníků a také Ministerstva vnitra.
    Přebytečné ředitele úřadů, jejich asistentky a další pracovníky proto chtějí propustit. Podle Čipery by šlo o 11 lidí z asi 23. Na jejich mzdách by se ročně ušetřily zhruba 3 miliony korun.
    Zeleným se nelíbí ani systém řízení městských podniků jako jsou Plzeňský Holding, Správa veřejného statku města nebo Útvar investic. Podle nich si leckdy dělají co chtějí a magistrát o tom ani neví. Jak říká Čipera, například Útvar investic zadal k projednání variantu průtahu sever jih, kterou už před šesti lety Rada města zamítla.
    Strana zelených chce také zavést oponentní řízení k úředníky připravovaným projektům, aby nedocházelo k chybám. Zelení si ale nedělají velké naděje na realizaci svých návrhů. Podle nich vedení ostatních stran nejeví vůli je podpořit.

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články